Znáte z našeho katalogu

Banner

Máte rádi luxusní styl? Dopřejte si metalické barvy s kovovým leskem!

luxusPokud chcete významně změnit tvář interiéru, zkuste odvážnější a originálnější řešení - metalické barvy. Jedním z moderních trendů je tzv. hi-tec styl, ve kterém se objevuje kov v různých podobách v kombinaci s jednobarevnými homogenními plochami. Kovové detaily na obkladech jsou kombinovány s koupelnovým nábytkem ve vzájemné harmonii, například nerezové umyvadlo a doplňky. Střední formáty dlažeb a obkladů, metalické barvy, lesklý povrch s kovovými efekty, střídmé dekory vycházející z geometrie (trojúhelník, kolečko, čtverec, obdélník) přímočarého designu umocňují výsledný efekt. Hlavními krédy tohoto stylu je rafinovaná jednoduchost v souladu s funkčností.

 

metalickébarvy1 Lesk kovu nemusí být pouze na nábytku, ale lze jím oživit podlahy a stěny. Mezi oblíbené styly v bydlení patří tzv. glamour (zářivý) styl, jehož základem černá a bílá barva v kombinaci například s fialovou. Co nesmí ale chybět, je vysoký lesk nábytku nebo stěn a zlaté či stříbrné doplňky. Současné trendy tlačí do popředí zlatou barvu, která evokuje pocit luxusu. Metalické barvy jsou prostě krásné. V rozumné míře zlatá barva, či různobarevné metalické efekty ani lesk umělých diamantů moderním interiérům rozhodně neškodí. Plochy imitující kovové plochy dokážou vše krásně rozjasnit a dodají vašemu domovu okouzlující a zářivý vzhled. Můžete třeba jen aplikaci lesklého materiálu na textiliích na pohovce, polštářích, či závěsech. Odvážnější si mohou koupit nábytek s metalickým čalouněním, nebo pořídit rámy obrazů a zrcadel s kovovým leskem, které dodají prostoru šmrnc a eleganci.

I stěny v interiéru mohou získat metalický lesk, který nemusí být jen zlatý, či stříbrný. V nabídce keramických obkladů najdete spoustu zajímavých odstínů a barev, které mají žádaný metalický lesk. Skvěle vyniknou i na velkých plochách stěn, ale také v různých výklencích apod.

Jednoznačný prim vede zlatá barva, která evokuje hřejivý pocit výjimečnosti. Je optimistická, rozveseluje a osvětluje. Dodá interiérům hřejivý nádech, především prospívá tmavším místnostem a pokojům orientovaným na sever. Zlatá nikdy nevyjde z módy, nepodléhá aktuálním trendům, vždycky bude na „in“.

 

Metalické barvy s vysokým leskem najdeme nejen na obkladech, ale i na mozaikách. Pokud takovou mozaiku a obklad použijeme v koupelně, získáme nejen zářivou místnost, ale také budeme mít pocit povznesené krásy. Budeme se v koupelně cítit vskutku královsky. V nabídkách sérií současných výrobců najdeme obklady, třeba s patinou starého plátkového zlata, nebo mají vzhled zlatého benátského metalickébarvy2 štukování, či jsou bohatě zdobeny zlatými dekory, které připomínají damašek. Dají se kombinovat i s jinými obklady, nejlépe s jednobarevnými, tak aby lesk drahého kovu vynikl.

Současný trend možná nejlépe vystihuje slovo kontrast. Platí to i pro bytový design a platí to i pro koupelny. Krásného vzhledu dosáhneme kombinací dlažeb a obkladů ve větších formátech doplněné drobnou mozaikou. Co vypadá skvěle v jemných barvách, to doslova nadchne ve zlaté a černé. Nebojme se trochu se odvázat a popusťme uzdu své kreativitě!

 
 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Gabbianelli
Ceramica Colli di Sassuolo
Cedir
Marazzi
Refin