Znáte z našeho katalogu

Banner

Minimalismus. Proč je tak oblíbený?

minimalismus 1Pokud sledujete moderní trendy bydlení, tak jistě víte, že v současné době jednoznačně vede minimalistický styl. Ptáte se proč? Minimalistický styl totiž dokáže vytvořit nadčasový a vzdušný interiér, který obzvlášť v dnešní chaotické době svou jednoduchostí zklidní a povznese emoce.

 

minimalismus 2 Minimalistický styl charakterizují čisté, jednoduché linie, neutrální barvy a precizní design. Rozhodně nejde o to zahltit interiér věcmi, zdobnými věcmi či dekory. Minimalismus podtrhuje čistotu a vzdušnost, a řídí se zásadou, že měně je více. Protože minimalismu velí jednoduchost a lehkost, je třeba dávat důraz na kvalitní materiál. A to platí po keramickou dlažbu a obklad. Proto i v nabídkách uznávaných výrobců keramických dlažeb a obkladů najdeme nespočet sérií, které jsou laděny právě v minimalistickém duchu a pomohou vytvořit vkusný interiér, který si zachová svůj čistý ráz i po mnoha letech. Jednou z možností, která naprosto vystihuje jednoduchost je dlažba či obklad, jež imitují betonovou stěnu.  Právě tento specifický vzhled nabízí mnoho možností jak pojmout strohost materiálu, aby zároveň působil příjemně. Je třeba pečlivě vybírat kvalitní dlažbu a obklad, které dnes nabízejí imitaci betonu nejen v klasických, šedých odstínech, ale i v jemných odstínech béžové a hnědé. Také povrch těchto produktů nemusí na omak i na pohled připomínat zrovna starou cementovou stěnu, ale můžeme si vybírat různé struktury povrchů, nebo dát přednost sametové úpravě. Další možností je keramická dlažba a obklad, které čerpají inspiraci v přírodním kamenu. I tady jsou možnosti nepřeberné. Vybírat můžeme typické vzhledy konkrétního kamene v různých odstínech a površích.

 

minimalismus 3

Keramická dlažba a obklad, která imituje beton a kámen díky různým povrchovým úpravám nabízí také škálu jejich kombinací. Velmi efektní vzhled, který strohost odlehčí, nabízí kombinace lesku a matu. Získáte tak prostor, který budí dojem živosti a přitom nijak vizuálně neútočí.  Pokud chcete interiér oživit, nabízejí specifické série dekory a mozaiky, které působí jednoduše, čistě a vkusně. Minimalistickou strohost můžeme odlehčit nejen bytovými doplňky, ale taká kombinací jiných materiálů, jako je třeba vzhled dřeva. Dřevo jako takové působí teple a v kombinace s betonem, nebo kamene vytvoří neobyčejně působivý styl. Nebojme se minimalismu. Nemusí vůbec působit chladně a neosobně. Ba právě naopak. Keramická dlažba a obklad známých keramiček Vám ukážou, jak na to. 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Ascot
Tau
Gabbianelli
Lea
Todagres S.A.