Znáte z našeho katalogu

Banner

Moderní koupelny

kd moderni koupelny130x90V současné hektické době je dnešní člověk většinou velmi pracovně vytížený a chce po náročném pracovním dni v koupelně relaxovat a nabírat síly. Proto by moderní koupelna měla svým majitelům poskytovat více, než je pouhá očista těla. Měli bychom se v ní cítit bezpečně, a proto by měla být koupelna funkční a krásná. Nehledě na to, že je všeobecně koupelna považována za jednu z hlavních vizitek majitele bytu nebo domu. 

 

kd moderni koupelny3 Pokud chcete rekonstruovat, nebo již stavíte koupelnu, je nutné si ujasnit, v jakém stylu koupelnu chceme mít a rovněž brát v potaz prostor a velikost. Pro inspiraci stačí navštívit online fotogalerii koupelen, kde si můžeme prohlédnout současné trendy a styly. Stále častějším trendem je to, že i malé byty se zbavují komfortu samostatné toalety. Příčka mezi koupelnou záchodem se odstraní a vznikne tak větší využitelný prostor. Také pračky se častěji objevují v jiných částech bytu, či domu. Také je nutno zvážit, komu bude koupelna sloužit. Pokud jste sami, vybírejte podle svých představ. Pokud jste mladá rodina s dětmi, nezapomínejte na nejmenší  a myslete i na bezpečnost a hospodárnost.

 

kd moderni koupelny2

Důležité je také barevné řešení koupelen. Všeobecně se upouští od světlých béžových barev dlažby a obkladů, a do koupelen se vpouští jasnější a výraznější odstíny. Stále častěji se v moderních koupelnách objevují imitace dřeva a kamene, které jim dodají harmonický a nadčasový styl. V oblibě jsou také mozaiky, které v dnešní době výrobci nabízejí v nesčetných tvarech a barevných odstínech a kombinacích. Pokud chcete, aby Vaše koupelna vypadala opravdu nádherně, je dobré držet se jednotného stylu a designu. Podstatné je také osvětlení, které může Vaši koupelnu opticky projasnit a zvětšit, a vytvořit příjemnou atmosféru.

 

Před samotnou rekonstrukcí, i při realizaci nové koupelny je potřeba mít vybrané sanitární vybavení dříve, než se začnou dělat nové rozvody a odpady. Odborné rady najdete na internetovém portále, který se zabývá vším, co souvisí s keramickou dlažbou, ať už je to pokládka dlažby, informace o materiálech, až po rady týkající se údržby - keramickadlazba.cz.

Kontrast – toto slovo nejlépe vystihuje současný trend. Ať už jde o kontrasty barev, materiálů, nebo lesklého a matného povrchu, velkých formátů a mozaik. Oblíbené jsou také velké formáty, které se pokládají s minimálními spárami a jako celek působí jednolitě. Při realizaci moderních koupelen je opravdu z čeho vybírat. Záleží jen na Vaší fantazii a finančních možnostech. 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Giavelli
Mosaico+
Settecento
Monocibec
Casalgrande Padana