Znáte z našeho katalogu

Banner

Moderní trendy v obývacích pokojích

vertigo001miniZatoužili jste po změně v obývacím pokoji? Nejste si jisti, jaké moderní trendy jsou právě aktuální? Pojďme si o tom něco říct, a začněme pěkně od podlahy, která je, ať chceme, nebo nechceme, základem každé místnosti. Obývací pokoj by měl místem, které vás určitým způsobem vystihuje, reprezentuje, místem útulným, které slouží potřebám celé rodiny.  V potaz je potřeba brát nejen životní styl všech členů, ale i celkový styl bydlení. Velký důraz kromě nábytku a sedačku je kladem také na podlahu, kdy v současné době jednoznačně vede právě keramická dlažba. Její výhody jsou nesporné. Jednak nám dlouho vydrží v bezvadném stavu, snadno se čistí a udržuje a je výborná na podlahové topení.  Keramická dlažba vyniká dobrou vodivostí tepla, čímž se snižují náklady na vytápění. A to je v dnešní době při stoupajících cenách velmi aktuální.

 

gardeniaorchideaElementi03 V současné době se celkově styly v bydlení vrací k přirozenosti a přírodnímu vzhledu. Také je dobré zvážit, jak moc času v obývacím pokoji strávíme. Zda je to místo určené pouze pro návštěvy, nebo se zde běžně rodina schází a tráví společný čas. Malé kuchyně, kde se nic nevejde, se stále častěji propojují s obývákem a vzniká tak velký prostor pro rodinu, která může zůstat maximálně pohromadě.  Často je pak vhodné stylově sladit podlahu obou místností, čímž vnikne opticky větší a jednolitý celek.

 

 

Pojďme si ukázat, jakou keramickou dlažbu či obklady nabízejí výrobci v reakci na moderní trendy. Důležité je zvolit správné barvy, které se budou líbit všem a ty doladit s celkovým interiérem. Milovníci přírodních odstínů, určitě zvolí elegantní a nadčasové barvy, která nikdy nezestárne.

 

monocibecontario02 Hitem posledních let se stávají imitace přírodních materiálů. Pocit přírody uklidňuje a pokoj působí čistě a harmonicky.  V podstatě se dá říct, keramická dlažba a obklady v imitaci přírodních materiálů, jako je dřevo, kámen, beton je univerzální, a vynikne téměř všude. Ale vždy je třeba mít na paměti, v jakém stylu pokoj chceme mít.

 

Milovníci teplých barev a venkovského stylu jistě zvolí do svých příbytků cotto dlažbu. Ta vzhledem připomíná starou dlažbu s nerovnými okraji v teplých odstínech. Na trhu najdeme různé velikosti i tvary, které mohou být doplněny barevnými dekory. Pak stačí doplnit dřevěným rustikálním nábytkem, nebo nábytkem z ratanu. Cotto dlažba vynikne i v místnostech, kde dominuje tzv. zámecký styl. Ten je charakteristický jakoby starým nábytkem, těžkými závěsy a neutrálními barvami, tak jak to vidíme na fotografii.

 

Keramickou dlažbu v imitaci dřeva zvolí ti, kteří mají rádi pocit tepla harmonie. I tady je na trhu velký výběr keramické dlažby i obkladů v imitaci dřeva v různých odstínech a velikostech, které i svým povrchem evokují přírodní dřevo. Do obývacího pokoje můžeme zvolit dlažbu, jenž svým vzhledem působí jako parkety. Výhodou keramické dlažby v imitaci dřeva je jeho univerzálnost, prakticky ladí s jakýmkoli stylem. Na fotografii vidíme např. obývací pokoj s jednoduchým až strohým nábytkem v černé barvě s bílými stěnami barvě. A právě podlaha místnost proteplí.

 

vertigo001 Milovníci elegance zvolí obývací pokoj v nadčasovém stylu, s minimem barev a s dlažbou v imitaci kamene. I tady platí, že je z čeho vybírat, keramickou dlažbu v imitaci kamene, nebo mramoru můžeme použít i jako obklad. Doplníme-li místnost jednoduchým nábytkem, máme to, po čem toužíme. Na fotografii vidíme obývací pokoj, kde byla imitace kamene použita na podlaze i na stěně. Na stěně je keramický obklad doplněný vkusnými dekory. Pohovka v červené barvě pocit elegance jen umocňuje. Celek působí velmi přirozeně a luxusně.

 

Vybírat je opravdu z čeho. S podlahou z keramické dlažby jistě chybu neuděláte, odměnou vám bude nejen snadná údržba, ale i vysoká životnost. Tak ať se vám proměna obývacího pokoje podaří a stane se místem kde se cítíte skvěle.

 

 

 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Cooperativa Ceramica d´Imola
Tau
FAP
Alaplana Ceramica
Ascot