Znáte z našeho katalogu

Banner

Módní trendy v koupelnách

trendy v koupelnáchŽe je móda a její trendy věc vratká, je všeobecně známo.  Neustále měnící se trendy a styly v oblasti bydlení ukazují na kreativní nápaditost návrhářů a designérů. V současné době se stal aktuální trend, který se vrací k přírodě. A to se týká i světa keramické dlažby a obkladů. V mnoha nabídkách světových výrobců keramiky můžeme obdivovat a vybírat z keramických produktů inspirovaných dřevem, kamenem a mramorem. To se samozřejmě týká hlavně koupelnových obkladů a dlažby. Moderní design kombinuje především nevšední materiálové kombinace tak, že vzniknou zajímavé a netradiční realizace koupelen.

 

trendy v koupelnách1 Například chladný šedý kámen s vřelým vzhledem dřeva vytvoří fascinující kontrast. Vzhled a povrch keramických dlažeb a obkladů je tak dokonalý, že si ani na omak nebudete jisti, jestli saháte na produkt vyrobený ze dřeva, nebo z keramiky. Dřevo dokáže vytvořit v koupelně pocit pohody a útulnosti. Použít na podlahy nebo jako obklad skutečné dřevo je sice možné, ale keramická dlažba nám poskytne daleko méně práce s údržbou a očistou.  Keramické produkty v imitaci dřeva jsou na trhu v mnoha barevných odstínech a velikostech. Roste obliba velkoformátové dlažby a obkladů, takže můžete najít formáty až 200 x 90 cm. Také typů a vzorů imitací dřeva je nepřeberné množství. Můžeme si vybrat mezi imitací břízy, dubu, buku, až po imitace v bílém, šedém, či jinak barevně „mořeném“ odstínu. Také povrchy dlažeb a obkladů jsou vyvedeny v různých povrchových strukturách, ale mohou být i hladké s lesklým či matným povrchem. Fascinující krásu poskytne také imitace dřeva s lesklou mozaikou, která je použití jako dekorační prvek. V široké nabídce keramických dlažeb a obkladů s imitací dřeva vynikají produkty, které nesou patinu starých časů. 

 

Také mramor, který je symbolem luxusu, se znovu vrací do koupelen. A tady nabízejí výrobci dokonalé imitace v různých odstínech a velikostech. Návrháři i tady kombinují materiály a skvělých výsledků dosahují kombinací imitace mramoru a imitace dřeva, nebo imitace mramoru a imitace kovu. Nádherně vynikne imitace mramoru v kombinaci s mozaikou v kovových odstínech, kdy je mozaika použitá jako dekorační prvek, například kolem zrcadel, vany, nebo sprchového koutu. Lesk mozaiky celou koupelnu výrazně oživí.

  trendy v koupelnách2

Když to shrneme, současným trendem v koupelnách je příroda a její nuance. Můžeme kombinovat hřejivé dřevo, chladný kámen, elegantní mramor a zrealizovat si koupelnu, která bude léta „in“. Navíc vám poskytne útulný a čistý styl, který pozitivně ovlivní vaše pocity a emoce. 

 
 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Graniti Fiandre
Floor Gres
Bardelli
Ceramica Colli di Sassuolo
REX