Znáte z našeho katalogu

Banner

Mramor a jeho krása u nás doma

mramorajehokrasa

Mramorový obklad známe převážně z honosnějších sídel, můžeme se s ním setkat třeba v zámcích,  kostelích či muzeích a divadlech. Ale můžeme si i my doma dovolit mít na stěnách či podlaze mramor? To tedy nevím, bylo by to asi finančně náročnější, ale určitě si můžeme do našich koupelen a nejen do nich dovolit obklad a dlažbu v imitaci tohoto krásného materiálu, který bude od toho pravého mramoru téměř k nerozeznání a určitě nás o jeho krásu nepřipraví.

 

mramorajehokrasa2 A pokud se Vám mramor líbí natolik, že byste si rádi takovýto obklad či dlažbu pořídili, zkusím Vám dát pár inspirací, protože mnoho keramických výrobců se tomuto krásnému kameni věnuje a do svých výrobních programů zařazuje série imitující mramor. Tak například italská keramická společnost ABK ve své kolekci, nazvané Grace, prezentuje keramickou dlažbu v lesklém provedení hned ve čtyřech barevných odstínech a ve všech barvách je v nabídce velmi jemný dekorační prvek, jakýsi ornament, který může být velmi ozdobnou součástí dlažby. Keramické obklady této série jsou daleko bohatší, je k dispozici celkem pět barevných odstínů, opět v lesklém provedení, ale formát je zde 30x75 cm. Velmi zajímavá a svým počtem rozsáhlá je zde řada dekoračních prvků, které dokáží velmi ozdobit stěny interiérů, do kterých budou použity. Listely různých šířek a provedení nám poslouží k dozdobení a zkrášlení celé obkládané plochy.

 

Velmi mě zaujala také série Romantika od keramické společnosti Armonie by Arte Casa, která nabízí dlažby a obklady v krásné a moc zajímavé imitaci mramoru hned v pěti barevných provedeních. Vybírat můžeme ze tří formátů 30x90 cm, 30x30 cm a 60x90 cm. Ke zdobení nám slouží vícebarevná mozaika a dekorační listely. Koupelny, které pomocí této série vytvoříme, budou vypadat moderně a romanticky. Kolekce je vhodná také do dalších bytových či nebytových interiérů. Zajímavě působí a krásné obklady a dlažby imitace mramoru přináší také série, která nese označení Marmi a jejímž výrobcem je keramická společnost Dado. Dekory této série jsou velmi zajímavé, ať už je to proužkový dekor, či dekory, které budou připomínat tkaninu nebo vyšívaný vzor. Velmi zajímavě a romanticky bude působit plastický dekor rozvité růže. Krásu přinesou také do obkladu vkládaná tozzera. Série je opět krásnou imitací mramoru, která je vhodná nejen do moderních koupelen, ale své uplatnění najde v každém interiéru, do kterého přinese příjemné a moderní prostředí.

 

mramorajehokrasa1

Trošku neobvyklé zpracování mramoru s designem dosti výrazným kde barevné přechody budou na nás působit, jako by se malíř rozmáchl štětcem, nám nabídne keramický výrobce mající své sídlo v Itálii, který nese označení Cisa ve své sérii Jurassic. Najdeme zde čtyři barevná provedení a čtyři formáty 16,5x100 cm, 50x50 cm, 30x60 cm a 50x100 cm. Na výběr máme také buď matnou či lesklou povrchovou úpravu.  Najdeme zde také mozaikový prvek a to hned v několika variantách. Kolekce působí velmi elegantně, originálně a nadčasově. Jistě stojí za pozornost. Mnoho výrobců se věnuje imitacím mramoru, proto toto je jen maličká ukázka toho, co je vyráběno a co může Váš interiér ladit do luxusní až romantické atmosféry. Jakou barevnou či formátovou variantu a povrchovou úpravou zvolíte a zda dáte přednost krásné luxusní imitaci mramoru, či do svého domova vyberete obklady a dlažby jiného provedení, to už bude jen Vaše volba. 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Cercom
Ceramiche Flaviker
Winckelmans
Francesco De Maio
Pastorelli