Znáte z našeho katalogu

Banner

Nechcete už nudu? Oživte si svou koupelnu mozaikou!

mozaika

Pokud rekonstruujete či stavíte koupelnu a máte rádi živý a zářivý vzhled, máme pro vás typ. Zkuste si obložit stěny mozaikou, a výsledek vás potěší! Mozaiky nepatří k moderním výstřelkům, ale používaly se už ve starověkém Řecku a Římu, kdy pokrývaly stěny nejen paláců, ale i městských domů. Od těch až do současnosti sahá obliba mozaik jak bytovém interiéru, tak v komerčních prostorách.

 

mozaiky2 Mozaika oživí fádní stěny nejen barvami, ale také různými tvary, či vzory z ní složených.  Ale i ona podléhá módním trendům, takže současní výrobci nabízí nespočet variací a také různých imitací s matnými i vysoce lesklými povrchy. Výjimkou nejsou ani metalické barvy s kovovými odlesky, které již několik let diktují módu obkladům i dlažbám. Odborníci radí, abychom při výběru keramických obkladových prvků zvažovali kromě estetického vzhledu i náročnost podmínek použití. Proto při nákupu vždy projednejte s prodejcem možnosti a zvolte vhodný typ obkladového prvku.

Co se týče složení materiálu, vybírat můžete z několika možností. Klasikou je mozaika keramická, která má stejné vlastnosti jako keramické obklady i dlažby a stejně jako jejich série se i mozaiky vyrábějí v identických barvách a v celé řadě povrchových úprav. Skleněné mozaiky mají nulovou nasákovost a k jejich přednostem patří především transparentnost, která interiér významně odlehčí. Posledním trendům odpovídají mozaiky v imitaci dřeva, nebo také kamene. K jejich přednostem patří originalita a jedinečnost přirozené kresby přírodního materiálu. Právě takové mozaiky dokážou podtrhnout vzhled jednoduše až stroze zařízených interiérů a skvěle se hodí také do míst, kde chcete zdůraznit úzké sepětí s přírodou. Vynikají také zajímavými tvary, a jsou dostupné jak ve tvaru drobných kostek, tak i ve tvaru oblázků nejrůznějších velikostí nebo nepravidelných úlomků. Současný trh nabízí jak samostatné série, tak i mozaikové sety, které jsou součást ucelené produktové série obkladů a dlažeb. Mozaiku můžete použít samostatně a pokrýt jí celou stěnu, ale třeba jen její část, jako je sloup či třeba parapet. Mozaiky umožňují v podstatě vytvořit si na stěně jakýkoli vzor. Doporučuje se je ale používat spíše na stěny, protože mají hodně spár, které se podlaze budou častěji zanášet, a mohou tudíž vyžadovat obtížnější údržbu. Přesto ji můžete zakomponovat nejen do obkladu, ale právě třeba i do části dlažby, a vytvořit tak s její pomocí na stěnách či podlaze zajímavé dekorativní obrazce, které celkovou plochu oživí, stejně tak jako třeba inzerto i oblíbené dekorativní listely. také pokládka mozaik je v dnešní době poměrně jednoduchá, protože výrobci nabízejí nalepené mozaikové díly na papírovou či silikonovou síť. Tyto sety mívají rozměry obdobné jako obklady či dlažba dané série, proto se právě s obklady i dlažbou velice dobře kombinují a snadno se s nimi manipuluje. To umožňuje přesnou pokládku s minimem spár. Pro inspiraci můžeze navštívit stránku studio koupelen, kde najdete mosaiky v nejrůznějších barvách a velikostech.
mozaiky3

Kromě dekorativní funkce má mozaika ještě celou řadu dalších předností. Velmi dobře si poradí i s nerovnými stěnami, zaoblenými či jinak netypicky tvarovanými plochami, kterým se lépe přizpůsobí. Můžeme jí orámovat třeba zrcadlo v koupelně, vanu nebo třeba polici. Vybírat můžete také z mnoha rozměrů, od nejmenších až po ty větší. Fantazii se meze nekladou. Takže důvodů, proč vsadit právě na mozaiku je mnoho. Vybírejte mezi renovovanými výrobci a prodejci, kteří vám také nabídnou zajímavé realizace, kterými se můžete nechat inspirovat. 

 
 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Settecento
Ceramica Vogue
Marazzi
Levantina by Techlam
Cir