Znáte z našeho katalogu

Banner

Neuvěřitelně dokonalé imitace přírody v keramických produktech

Imitace3Stále aktuální nabídku keramických dlažeb a obkladů rozšiřuje poptávka ze strany zákazníků, kteří chtějí do svých domovů vnést harmonický a nadčasový design. Aktuálními trendy jsou jemné, neutrální a teplé barevné odstíny, kde převažuje bílá barva, ale i přírodní struktura kamene, dřeva, nebo betonu. Tyto barvy a povrchy dávají vyniknout žádanému minimalistickému či jednoduchému a neutrálnímu stylu.

 

Pokračuje také zvětšování formátů dlažby i obkladů. Velké formáty s minimálními spárami působí opticky jednolitě a jako přírodní originál naprosto přesvědčivě. Ve standardních nabídkách všech významných výrobců nechybí keramická dlažba a obklady ve velikosti 120x120 cm, 90x90 cm, tzv. prkna až do délky 180 cm, ale i formáty 300x100 cm, 300x150 cm, a to jak tenké (3-6 mm), tak standardní tloušťky (11-14 mm).

 

Imitace1 Keramická dlažba a obklady se přesouvají z koupelen do celého prostředí bytového interiéru. Je to především tím, že kvalita a design je často na takové úrovni, že dokonale nahradí přírodní produkty. Stálicí jsou stále žádané imitace kamene, které vytvoří vkusný interiér, jejíž vzhled nikdy nezevšední. Šedivé, bílé nebo béžové odstíny mohou být protkány stopami barevných minerálů, šupinkami slídy nebo jemně mramorovaným žilkováním. To vše dokresluje efektní povrch, který vypadá dobře i na velkých plochách.

Imitace dřeva v oblasti keramických dlažeb a obkladů patří k velmi oblíbeným, protože s jejich pomocí můžete docílit klidného a vřelého prostředí. Mezi novinky patří keramické obklady a dlažba v imitaci dřevěných prken, které se pokládají nejen na podlahy, ale i na stěny, kde vytvoří dokonalou harmonii. V koupelnách nám tato imitace pomůže vytvořit relaxační a klidný styl. Keramická dlažba a obklady jsou praktické, protože se ve vlhkém prostředí velmi dobře udržují, a jsou pro podlahové vytápění naprosto ideální. Keramické obklady i dlažba v imitaci dřeva jsou k dostání v mnoha barevných odstínech a formátech. Jeden vzor se často objevuje v několika velikostech, které se vzájemně doplňují.

 

Imitace2

Imitace betonu je rozšířena o různé druhy povrchů, od jemného, hrubšího, leštěného či hlazeného. Díky tomu se nabízejí nové možnosti při realizaci moderního interiéru.  Do interiéru je vhodná jemná a lesklejší, nebo alespoň hlazená varianta s jemnou pískovou strukturou. Betonová dlažba je většinou v šedém odstínu až po různé odstíny béžové či hnědé. Obdélníkové keramické obklady se vzorem otisku dřevěných prken jsou určeny na stěny. Mohou být položeny vodorovně, nebo svisle, a s podlahou z betonu budou vždy dobře korespondovat. Velmi elegantní je také otisk dřevěných letokruhů v betonu. Jednoduchá až zdánlivě neutrální šeď betonu dává volnou ruku k vytvoření kreativního prostředí s možností použití kterékoli barvy.

Své kouzlo do prostor domova vnese také mozaika. V koupelnových nebo kuchyňských sériích najdeme většinou tradičními formáty 2,5x2,5 cm nebo 5x5 cm až po 10x10 cm. Alel vybírat můžeme i mezi menšími formáty a atypickými tvary. Zajímavé jsou mozaiky složené z obdélníků, případně v kombinaci s klasickým čtvercovým formátem (tzv. pletenec). V sériích pak působí jako dekorace dlažeb a obkladů. Mozaiky můžeme použít všude tam, kde jsou různě zakřivené plochy, nebo tam, kde chceme oživit jednoduchý základní design dlažby a obkladů.

 

Imitace4 I „živé sklo“ představuje luxusní ornamenty na obkladech, jež navazují na tradiční mozaikovou skladbu. Vedle atypicky pojatých klasických obdélníkových a čtvercových vzorů se nově představují bublinové a květinové designy. Vytvářejí tzv. trend „mozaika jako šperk“. Svoji koupelnu tak můžeme ladit podle barevnosti do pěn mořských vln, či bublinových vzorů, složených do geometrických vzorů. Romantického stylu můžeme dosáhnout vzory vycházejících z inspirace okvětními lístky i stonkovými listy a jež zahrnují oblé tvary různých oválů a kruhů. Jejich vzájemnou kombinací vytváříme unikátní plochu, kterou můžeme dokreslit zasazením obkladů do různé hloubky. Obklady mohou být vystouplé, což je velmi efektní u květinových a bublinových vzorů, polo či zcela zapuštěné v podkladové ploše. Tím vznikne reliéfní plastická plocha s 3D efektem. Vytvoříme tak  plošnou dekoraci symbolizující čistotu, krásu a luxus. Mnoho podobných sériích najdete na stránkách studia koupelen

 
 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Supergres
Todagres S.A.
Gabbianelli
Tau
Apavisa