Znáte z našeho katalogu

Banner

Nové styly v koupelnách

nove styly vkoupelnach3Co se týká vzhledu moderních koupelen, a vůbec keramických dlažeb a obkladů, navazují současné trendy na styly minulých let. Již nějaký ten rok se zvětšují formáty keramických obkladů a dlažby, kdy můžeme už běžně v sériích najít takové velikosti, jako jsou 60x60 cm, 30x60 cm až po formát 90x90 cm, či 100x300 cm. Výběr velikostí závisí jak na prostoru, ale mezi jeho výhody patří kromě rychlé a snadné pokládky i celkový vzhled, který působí opticky čistě a jednolitě. Nehledě na to, že takový obklad se díky minimu spár i jednoduše udržuje.

nove styly vkoupelnach1 Také barvy doznávají na sytosti a intenzitě, objevují se výrazné barvy, jako je pistáciová, oranžová či žlutá. Nově se dává přednost škále barev v jednom odstínu, kdy koupelna působí jednotným a čistým dojmem. Zajímavého efektu dosáhneme také kombinací tří odstínů, např. hnědé nebo modré barvy. Dekoračními a výrazovými prvky se stávají různé reliéfní povrchy, nebo povrchy s prostorovým 3D efektem. Klasický a minimalistický styl zase podtrhnou elegantní a zemité barvy, které působí relaxačně a čistě. Stejně tak jako v interiéru, i do koupelen nastoupil retro styl, nebo obklad a dlažba, kterou zdobí tzv. patchworkový vzor. Oba tyto styly vytvoří atraktivní a působivou koupelnu. Stále v novinkách moderních trendů v koupelnách najdeme hladký a lesklý povrch, který zajímavě podtrhnou dekory s vzorem jemné látky, či jinou texturou, kde se lehce ztratí i nějaká zaschlá kapka a přirozené znečištění povrchu obkladu a dlažby je tak „neviditelné“. Aktuální jsou také mozaiky, hlavně v menších velikostech, které umožňují jednoduchou pokládku u zaoblených hran, či podezdívky pod umývadly či vanami.

 

nove styly vkoupelnach2

Oblíbené imitace přírodních produktů se staly stále více propracovanými a takovéto série jsou často doplňovány dekory, které kombinují více přírodních prvků. Tak třeba imitace dřeva může být doplněna mozaikou, která kombinuje vzhled dřeva a kamene, nebo vzhled betonu a kovu, anebo skla. Je vidět, že fantazie a kreativita současným výrobcům keramických produktů opravdu nechybí. V podstatě se dá říct, že v moderních koupelnách letí všechno, a je jen na vkusu každého, čemu dá přednost. Zda si zvolí jednotný styl, barvy, formát, či dekory, nebo bude volit různé kombinace. Ale i tady platí, že všeho s mírou, rozhodně to nepřehánět a spíše se držet střízlivosti. Vždyť koupelna nás provází celý život, je to místnost, kde nabíráme sílu relaxujeme. 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Garfloor
Sicis
Marazzi
Cerasarda
Lord