Znáte z našeho katalogu

Banner

Nový styl – imitace betonu v keramické dlažbě

betonInspirován nepoužívanými sklady, opuštěnými továrnami a průmyslovými budovami vznikl styl, který modernímu člověku dává trochu jiné pojetí domova. Tento trend má své kořeny v USA z 50. let, v Evropě se začal používat od roku 1970. Vznikl vlastně z praktických důvodů. Co s nepoužívanými sklady, opuštěnými továrními, průmyslovými budovami? Jak tyto opuštěné prostory vrátit do života a proměnit je v obytné prostory? Jsou to povětšině velké, prostorné, otevřené haly s velkými okny, které sloužily jako zásobovací sklady či výrobní prostory.

 

apavisaBeton04 Co však dát do takového prostoru na podlahy či stěny? Určitě se do takového prostoru hodí slinutá keramická dlažba v imitaci betonu. Do prostředí, které má být přerozeno z výrobního či skladovacího centra do obytného prostoru, bude toto tou nejlepší volbou. Mýlkou by bylo domnívat se, že imitace betonu musí být jen v barvě šedé. Máme zde k dispozici mnoho barev a také formátů, i když formáty velké jsou to tohoto prostředí s vysokými stropy a velkou plochou stěn přímo ideální. A pokud budou v provedení rektifikovaném, které je možné obkládat s minimálními spárami, nebude mít takový interiér chybu a bude působit přirozeným dojmem jako jednolitý celek.  Samozřejmě keramická dlažba ve stejném provedení – v imitaci betonu, je zde žádoucí.

Imitace betonu se nevyrábí jen ve strohém, studeném provedení. V nabídkách výrobců naleznete lehké odlesky, jemné matné reliéfy připomínající udusanou hlínu či reliéf otisku dřevěného bednění a mnoho dalších. Tento keramický obklad může vypadat velmi zajímavě a originálně a dokáže vytvořit prostředí velmi elegantní.

 

Obr. 3 KD Nový styl beton  Apavisa

A tak interiér těchto velmi zajímavých, věkem poznamenaných budov, může dostat své kouzlo, pokud stěny a podlahy oblečené do moderních imitací betonu doplníme nábytkem, který bude interiéru odpovídat věkem či použitím materiálů jako je želeno a dřevo. Například recyklovaná stojací lampa bude krásně ladit s reflektory, měkké kožené křeslo či celá sedací souprava, kterou umístíme poblíž litinových kamen a mnoho dalších detailů, které nám padnou do oka třeba v obchodě se starožitnostmi, budou ideálním řešením pro obývací pokoj v tomto nově zřízeném bytovém interiéru. Kuchyni by mohl dominovat stůl s výraznou pracovní deskou ze dřeva či překližky.

 

Již od starověkého Říma znali lidé cement či chcete-li beton , stal se už v té době základním stavebním materiálem. Nové designy povrchů keramické dlažby a obkladů nám umožňují vybírat imitace různě jemného či hrubšího, leštěného nebo hlazeného betonu a vytvořit z něj prostředí, které z opuštěných objektů, které už zdánlivě byly určeny k zániku, vytvořit prostředí moderního bydlení dnešní doby, proměnit nevábný interiér v neobyčejný, luxusní prostor, který nemusí sloužit jen jako interiér bytový, ale může vytvořit velmi zajímavé sály ke konání kulturních akcí, jako jsou výstavy, koncerty apod. Vytvořením tohoto nového stylu proměníme staré budovy a vytvoříme v nich až luxusní interiér. 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Apavisa
Edilgres
Tagina
Century
Extraforte