Znáte z našeho katalogu

Banner

Obklady a dlažby okolo nás

obkladlaVýjimku jsem nedělala ani na dovolené, když jsme letos vyrazili k moři za sluníčkem. První dlažba, která mě hned upoutala, byla krásná černá v imitaci kamene, která zdobila podlahu odletové haly. Pohybovala se po ní spousta lidí, čekajících na letadlo, které je mělo dovést kvůli odpočinku a relaxaci za sluníčkem, které už v našich končinách v tomto ročním období přichází o sílu.

 

obkladydla1 Další keramická dlažba, kterou jsem zaznamenala a líbila se mi, byla dlažba v hotelu, kde jsme byli ubytováni. Protože prostor recepce nebyl největší, byla zde zvolena dlažba světlá, která opticky celý prostor zvětšovala. Obložení dřevem s touto dlažbou krásně ladilo a vytvářelo velmi příjemné prostředí. Tento prostor jsme využívali k odpočinku či ke spojení s našimi nejbližšími doma, protože zde byla možnost připojení k internetu, které mnozí z hotelových hostů hojně, hlavně kvečeru, využívali. Kousek byl vstup přímo na venkovní zahrádku, které vévodily dva bazény, jeden plavecký, větších rozměrů a pak malý, téměř brouzdaliště pro malé děti, kterých tu ale v tomto ročním období zase až tolik nebylo. Ten byl obložen vícebarevnou mozaikou, laděnou do modra, která se mezi bohatou zelení krásně vyjímala.

 

Pokoje nebyly největších rozměrů, tak akorát na to, co na dovolené potřebujete. Na podlaze světlá dlažba, která opticky prostor zvětšovala, malý balkonek s výhledem na moře, prostě paráda. Zajímavá byla koupelna. Klasický světlý obklad s bohatou listelou , ústředním prvkem bylo umývadlo z mramoru, které mě zaujalo při vstupu do koupelny jako první. A proto, že sluníčko zapadalo večer vcelku brzy, měli jsme k dispozici delší večer, který jsme si, kromě sledování programu animátorů, zpestřili večerními procházkami po krámcích, ve kterých se dalo nakoupit zboží, obvyklé pro přímořská letoviska. Zajímavostí země, ve které jsme byli, je smlouvání ceny, na které jsme byli upozorněni, že je jakýmsi „sportem“, a od zákazníků se očekává.

 

obkladydla2

Kromě drobných nákupů jsme se kochali také okolím. Všude vysoké, několikapatrové hotely, krásné, moderní, spousta ještě rozestavěných. Také jsme při procházce míjeli velbloudy, na kterých se bylo možno za úplatu povozit, bohužel jsme neviděli nikoho, kdo by takovéto atrakce využíval. Velmi mě však zaujaly některé z hotelů, které měli velkou část, či alespoň balkony obložené mozaikou. Krásný jemný mozaikový obklad působil velice zajímavě a decentně a myslím, že i prakticky, protože uchová fasádu dlouhou dobu v perfektním a na pohled velmi líbivém stavu. Tak jsme si užili krásný týden pozdní dovolené a po více než dvouhodinovém letu přistáli na letišti, které je něco přes dvě hodiny od našeho bydliště. První zastávka na cestě domu byla ve stylové restauraci – kolibě, kdy byla podlaha v krásném cotto stylu a interiér tomuto stylu odpovídal. Samozřejmě jsme uvítali po týdnu téměř zeleninové stravy, která se hodně lišila jídelníčku našich krajů, oběd s krásnými kousky vepřového masa, které někteří z nás celý týden postrádali.

Myslím, že jsme na dovolené načerpali nejen nové síly do dalších dnů, kdy podzim už klepe na dveře a brzy nás překvapí svým typickým smutným počasím. Vzali jsme si inspiraci do více oblastí, ať už se týká stravy, či inspirace co a jak doma vylepšit například právě co se obkladů a dlažeb týká.  

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Mirage Granito Ceramico
Ergon
Laminam
Kis
Naxos