Znáte z našeho katalogu

Banner

Obklady stěn interiéru

obklady sten2miniUrčitě si většina z nás pamatuje na dobu, kdy na stěnách domů a bytů byly populární dřevěné obklady, které se podobaly jako vejce vejci. Současná doba nabízí nové módní trendy v obkladech, s kterými si můžete vytvořit útulné a zajímavé interiéry.

 


obklady sten1 Minimalistický styl, který byl populární v uplynulých letech, nahrazují v současné době barvy, imitace kamene, nebo jiných přírodních materiálů. Nové a dokonalejší technologické postupy nabízejí nejen vysoce kvalitní keramické obklady, ale i široké spektrum stylů a designů. Výrobci keramických produktů nabízejí ucelené série vhodné do celého interiéru. Velmi oblíbené jsou imitace kamene, dřeva, nebo keramické obklady s populárním 3D efektem.


Do moderních bytů a domů jsou velmi žádané velké formáty keramických obkladů, tzv. desek, které upoutají vizuálním jednolitým optickým efektem. Obzvlášť vyniknou např. dekory s různými motivy, které nabízejí hru střídání matu a lesku, nebo mají plastický povrch. Originální plochy vytvářejí dekory s grafickými prvky, nebo s jemnou květinovou kresbou. S velkým zájmem se setkávají obklady, které evokují tapety, které působí vřelým a teplým dojmem. Oblíbené jsou také keramické obklady ve výrazných barvách, např. žluté, růžové, modré a v jiných odstínech.


obklady sten2 Také oblíbené a žádané jsou imitace přírodních kamenů a dřeva, které mají mnoho nesporných výhod oproti klasickým přírodním produktům. Velkou výhodou těchto keramických obkladů i dlažby je hlavně pořizovací cena, snadná údržba a to, že jsou téměř nezničitelné. Na výběr jsou desítky variant s designem různých kamenů, či dřeva. Imitace přírodních produktů vytvářejí v interiérech zajímavý a výrazný styl, proto vyniknou jen na jedné stěně, či na menší ploše.

 

 


Pro obložení stěn keramickými obklady mluví celá řada argumentů. Keramické obklady šetří a zlepšují kvalitu bydlení. Stěny jimi obložené působí jako izolace a brání únikům tepla. V neposlední řadě také snižují hlučnost a nepříjemnou ozvěnu v interiéru. Také skvělým způsobem vyrovnají křivé stěny.

 

 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Grespania
Edilgres
Etruria
Cooperativa Ceramica d´Imola
Winckelmans