Znáte z našeho katalogu

Banner

Obklady v koupelně

ambition001miniChystáte se k renovaci koupelny? Vybíráte, jak bude Vaše koupelna vypadat?  Co vlastně na trhu je k mání? Pokud si kladete tyto otázky, zkusme spolu najít alespoň na některé z nich odpovědi.

 

 

travertini001 Pokud se rozhodnete k rekonstrukci koupelny, první co budete řešit bude,  co na podlahu a co na stěny. Stále ještě je nejmodernější a vlastně nejpraktičtějším pro tyto účely na stěny keramický obklad a na podlahu dlažba. Jednak to dobře vypadá – a možností, jaký obklad a dlažbu volit je opravdu hodně, jednak se velmi dobře udržuje a do vlhkého prostředí, které v koupelně rozhodně je, je tím nejlepším. Ale vybrat to správné, co se nám bude opravdu líbit a s čím budeme spokojeni, bude možná oříšek.

 

 

Ascot_forest Máte rádi romantiku, krásu a eleganci? Zkuste se podívat na koupelny v tomto stylu. Volte tedy například obklady v imitaci mramoru či kamene. Obklady v tomto stylu přinesou do vaší koupelny krásu, eleganci, hlavně pokud si vyberete obklad v lesklém provedení. A když zvolíte vhodné doplňky, a tady je určitě taky z čeho vybírat, stane se z vaší koupelny opravdu koupelna, která bude působit elegantně a romanticky.  A pokud je to jen trochu možné vyberte velkou rohovou vanu a pár svíček, které použijete, když necháte své tělo odpočívat ve voňavé lázni, jen romantickou náladu podtrhne.  Dlažbu, odpovídající odstínu obkladu, či o něco tmavší, ale tak, aby ladila, nebude problém vybrat, do koupelny se ale určitě hodí protiskluzová úprava, abychom naši relaxaci neukončili nějakým nečekaným problémem.

 

monocolor002 Dřevo? Je vůbec dřevo vhodné do koupelny? Najdou se určitě i takoví z nás, kteří mají rádi přírodní materiály, a dřevo by bylo právě to, co by si v koupelně představovali, hlavně, pokud řeší provedení koupelny např. na chalupě. Myslím, že v dnešní době existují takové možnosti úpravy dřeva, že i dřevo by sneslo „vlhké prostředí“ koupelny. Ale nabízí se nám řešení jiné. V nabídce výrobců obkladů a dlažeb najdeme keramické obklady, které krásu dřeva velmi zdařile imitují, většina tak, že je na první pohled od přírodního dřeva nerozeznáme. Výhodou, pokud takovýto obklad zvolíme, bude velmi snadná údržba a daleko delší životnost, než by tomu bylo u dřeva přírodního.  Takže i koupelnu můžeme mít, krásně obloženou „dřevem“.

 

ambition001 Krásné prostředí dokáže v koupelnách vytvořit mozaika. Mozaika je stále modernější, hodně využívaný obklad nejen do koupelen, ale i kuchyních a dalších interiérů. V mozaikových obkladech máme velký výběr jednak v rozměrech, barvách, ale i materiálech. Co se týká barev, setkáme se s mozaikami v jemných pastelových, ale také v barvách sytých pro ty, co mají rádi trošku extravagantní styl. Do popředí se stále i v koupelnách dostává barva zlatá či stříbrná. Tam ale musíme dát velký pozor s čím ji zkombinovat, abychom nesklouzli ke kýčovitosti. Nejlepšími doplňky pro tyto barvy je černá a bílá. Mozaikové obklady jsou v dnešní době lepeny na síti či na papíru, takže manipulace s nimi není zase až tak náročná, dají se s nimi obkládat i sloupky či „kulaté rohy“, se kterými se v dnešních moderních koupelnách také můžeme setkat.   Velmi moderní a oblíbenou se stává také mozaika skleněná, která dokáže koupelnu prosvětlit a dodat jí na zajímavosti. Takže ani tady nebudeme mít lehký výběr. Některé u Vás možná zaujme plastická mozaika, tzv. 3D, která je horkou novinkou.

Takže pokud se rozhodnete pro mozaiku, určitě nebudete litovat, a najdete to, co Vám bude vyhovovat.

 

A ještě si všimneme jednoho obkladu. Velkoformátový obklad? Co Vám to říká? Možná tušíte, o čem mluvím, možná jste se s ním ještě nesetkali. A víte, že právě tento obklad se stane možná tím, co Vám bude šité přímo na míru? Tento obklad není na trhu dlouho, je vlastně novinkou, kterou se zatím zabývá jen několik výrobců keramických obkladů a dlažeb. Jedná se o obklad, který dosahuje rozměru až 100x300 cm, a to opravdu nejde o překlep. Takové rozměry asi v koupelná nevyužijete, ale rozměr např. 60x90 či 100 nebude zase až tak od věci. Zajímavostí těchto obkladů je jejich tloušťka, většinou jsou vyráběny v tloušťce 3 mm. Obklady jsou proto lehké, manipulace s nimi je velmi snadná, vzhledem k jejich velikosti jde práce rychle od ruky. A je možné je pokládat i na stávající obklad či dlažbu. Můžeme proto rekonstruovat bez bourání, takže se vyhneme spoustě nepořádku, prachu a ani ekonomická úspora nebude zanedbatelná.

Takže jsme si nastínili jen několik možností, jak a do čeho Vaši budoucí koupelnu obléci, ať už budujete novou či se chystáte k rekonstrukci té stávající. Možností je opravdu mnoho, určitě si vyberete, co bude vyhovovat právě Vám.

 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Casa dolce casa
Ceramica di Sirone
Cotto d'Este
Settecento
Grespania