Znáte z našeho katalogu

Banner

Odklady a dlažby v imitaci kovu do kuchyně?

Plan IndoorStojím před rozhodnutím, jakou dlažbu a obklady volit do naší kuchyně, kterou se hodláme v dohledné době rekonstruovat. Hledám, pátrám, co by se mi tak nejvíce líbilo, a zaujal mě jeden nadpis, který jsem našla na internetu. „Dlažba v imitaci kovu“. Dovedete si představit dlažbu, imitující kov? Já se přiznám, že já jsem takovou představivost opravdu neměla a to si myslím, že mám fantazii celkem bujnou. A protože jsem člověk celkem zvědavý a zvídavý, jak už to u žen bývá, a nejen u nich, pustila jsem se trošku do pátrání, co se pod tímto pojmem může skrývat.

 

ImoXeno002 Dovedla jsem si představit obklady v imitaci mramoru, kamene, pískovce, vím, jak vypadá dlažba cotto, to všechno pro mě nebylo nové, ale kov? Kov, jako takový si samozřejmě dokáži představit, ale ve spojení s keramickou dlažbou mi to opravdu bylo cizí.

Tady Vám předložím pár postřehů, které z mého „koumání“ vyplynuly, třeba budou někomu z Vás k užitku.

Dověděla jsem se, že výrobou dlažby a obkladů v imitaci kovu se nezabývá pouze jeden výrobce, ale je jich na trhu celá škála. Tito výrobci dávají svým kolekcím názvy, podle kterých poznáte, jak asi kolekce vypadá. Tak např. jeden z výrobců nazval svou kolekci Metal. Vzorem pro výrobu těchto keramických obkladů a dlažeb byl opravdu kov a celá série Vás přesvědčí, že se díváte na kov. Setkáte se v ní se dvěma barvami a mnoha formáty, takže při pokládce můžete opravdu čarovat.

apavisaPatina01 Příznačný název nese série nazvaná Patina – zde bych si já představila něco z dávných časů a opravdu jsem se nemýlila, kolekce imituje kov, ale s jeho korozí a známkami stárnutí. Výrobce se zaměřil, aby dosáhl kýženého efektu, na smíchání většinou dvou barev a tak dosáhl např. smícháním zelené a okrové výsledku, který nám připomíná starou měď.  Výsledkem je velmi originální výrobek, patina zde působí velmi zvláštním, ale přesto moderním dojmem.

 

 

planind002 Jedna ze sérií nám přináší obklady a dlažby, které jsou obohaceny o mikrokrystaly, které jim propůjčí kovový lesk, dlažby a obklady v tomto provedení působí jiskrně, dokáží rozjasnit Váš interiér. Dostanete je hned v několika barevných provedeních. Co víc, tento výrobce se pustil i do výroby mozaiky, kde kromě „klasiky“ vyrábí mozaiku, která působí plasticky, budete mít dojem, že se díváte na zvlněnou plochu, či podélné pruhy. Tyto výrobky jsou velmi originální a vhodné do všech moderních interiérů, kde vás překvapí svou nadčasovostí.

 

U obkladů a dlažby v kontrastu šedé a černé, kdy šedá je spíš stříbrnou než šedou, nás zaujme velmi elegantní výsledek tohoto spojení. Zde se výrobce pustil i do abstraktních motivů, které celému bytovému interiérů přinesou modernost a velice neobvyklé ztvárnění obkladového materiálu.

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Winckelmans
Sicis
FAP
Settecento
Sichenia