Znáte z našeho katalogu

Banner

Originální 3D povrch

originalni 3d povrch1Přemýšlíte, jak oživit svůj domov? Chcete něco výrazného a originálního? Milujete kontrasty? Líbí se Vám čistý styl geometrických tvarů? Co byste řekli tomu, kdyby Vaše stěny zdobila povrchová úprava s 3D efektem? Stěny v interiéru zabírají velký prostor, a proto je záhodno jim věnovat dostatečnou pozornost. Stačí promyšlená výmalba, příjemná tapeta, či keramické obklady o velkých formátech se zajímavým vzorem a prostor tak může získat na nových dimenzích. Opravdu originální a neobyčejný vzhled stěn v interiéru Vám vytvoří povrch s prostorovým 3D efektem.

 

originalni 3d povrch2 V podstatě je 3D efekt velmi jednoduchý, kdy jde o odlišné tvarované kousky, které jsou vyrobené z různých materiálů, povrchových úprav a zajímavých plastických vzorů, které navodí pocit pohybu a hloubky. Rovné linie geometrických tvarů působí čistě a mohou být použity jako dekorovaný prvek na celých plochách, nebo jen jako oživení na nějakém kousku plochy. Ale také různé ornamenty, či efekt kapek, mřížek, mozaik apod., vytvoří individuální interiér bez ohledu na velikost, zakřivení a různé nerovnosti ploch. Možností je spousta. Nejčastěji používaný je na stěnách keramický obklad, který zajistí také snadnou údržbu a očistu. V nabídkách některých výrobců najdeme spaciální série, které jsou vyrobeny v tomto stylu. Zajímavého a osobitého efektu lze dosáhnout nejen barevnými kombinacemi, ale také různými imitacemi přírodních povrchů, jako je kámen, dřevo, beton a kov. Obzvláště kov, působí jako by byl přímo stvořený pro prostorový 3D efekt.

 

originalni 3d povrch3

Osobitý dojem vytvoří takový zkorodovaný kov v různých barvách a tvarech, které pak na stěnách doslova hrají vlastním životem. Atraktivně působivý vzhled bývá dosažen také neobvyklou glazurou metalického vzhledu, či pokrytí povrchu tenkou vrstvou zlata, platiny nebo jinými kovovými barevnými listry. Celkově prostorový 3D efekt vyznávají spíše osobití a kreativní lidé, tedy ti, kteří nechtějí jít s davem. Reliéfní a většinou výrazný vzor nabízejí prostor pro to, jak z obyčejné stěny vytvořit přímo umělecké dílo. Výjimečnost trojrozměrného efektu v interiéru je mnohoznačná, a to jak v prostorovém uspořádání prvků, jejich množství, tvaru i barvě, ale především v samotném materiálu. Co myslíte Vy? 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Casalgrande Padana
Ceramiche del Conca
Francesco De Maio
Ceramiche Flaviker
Rako