Znáte z našeho katalogu

Banner

Plastické obklady

plasticke3Máte rádi u obkladů a dlažeb dekorační prvky? Myslím, že odpověď bude u většiny z Vás určitě ano. Ať už jsou to dekory s grafickým, geometrickým či květinovým motivem, zajisté dokáží být krásnou ozdobou interiéru a umí vytvořit, či doladit tu správnou atmosféru. A co taková mozaika? Ta je samozřejmě zvláštní kapitolou, která nám svou krásou často přímo nadchne.

 

plasticke2 Dalším moderním ztvárněním dekoru u keramických obkladů, který se začíná objevovat stále častěji je dekorační prvek v provedení 3D, tedy v provedení plastickém. Takové 3D provedení mozaiky či vlnkového dekoru, to může být přímo krása. Zkusím Vám představit pár kolekcí, které zaujaly mně, protože hledám hezký obklad do kuchyně a právě tyto mi padly do oka. Tak například keramička Apavisa přináší velmi hezkou, zajímavě na cihlu skládanou mozaiku v plastickém provedení. U této mozaiky se střídají obdélníčky se čtverečky a vytvoří velmi příjemný design. Mozaika se stane ozdobou interiérů a můžeme vybírat z několika barevných provedení – bílé, černé, šedé i béžové barvy. Je krásnou imitací kamene. Vyrábí se ve formátu 30x30 cm, což si myslím, že je do kuchyně přímo ideálním formátem. A určitě je velmi kvalitní, takže bude mít dlouhou životnost.  

 

Přímo mě nadchl plastický keramický obklad od keramičky Apavisa, který jsem našla v kolekci Nanofantasy. A vyrábí se až v 9 barevných variantách!  Barvy zlatá, stříbrná a bronzová jsou vyráběny jen ve formátu 30x90 cm, zatímco barvy ostatní, ke kterým patří mimo jiné bílá, černá, šedá a hnědá mají tento dekorační prvek hned v několika formátech. Najdeme je v provedení 30x90 cm, 15x90 cm ale také jako listelu 7,5x30 cm. Toto krásné „vrásnění“ vystupující do prostoru ale není v této kolekci jediným dekorem, mezi dekory najdeme také vícebarevnou mozaiku v plastickém provedení. Dodává se ve formátu 30x30 cm a rozměr jednotlivých čtverečků je 5x5 cm. Obklady této kolekce jsou vhodné také do kuchyní, ale můžeme je použít i v koupelnách a mohou se stát krásnou ozdobou i dalších interiérů. Tuto a mnoho dalších sérií naleznete na stránkách studiokoupelen. Velmi zajímavou kolekcí, kde jsem našla velkoformátové obklady v rozměru 30,5x91 cm s dekorem v provedení 3D, je nová kolekce, kterou výrobce, keramička FAP nazvala Creta. V bílém těle jsou zde vyráběny obklady vhodné do bytových i nebytových interiérů, které jsou náznakem starověkých omítek. Jejich plastický dekor dodá interiéru velmi příjemnou, originální atmosféru.

 

platicke1

A ještě jednu kolekci, u které mě plastický dekor moc zaujal, zmíním. Jde o kolekci Natural Stone od keramičky Marazzi , která přináší dekorační prvky ve formátu 10x10 cm. Je to nádherný dekor plastických koleček v provedení černo/bílá či béžovo/hnědá. Tento dekorační keramický obklad je velmi vhodný například do moderních kuchyní, kde se stane krásnou ozdobou, ale je možné jej použít i v dalších interiérech. To byl jen náznak toho, co v oblasti plastických dekorů keramičky vyrábí. Já už svého favorita nám, takže se co nevidět můžeme pustit do realizace našich snů a představ, co se modernizace kuchyně týká. A co Vy, našli jste inspiraci?

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Grespania
Monocibec
Majorca Ceramica
Trend
Bardelli