Znáte z našeho katalogu

Banner

Poznáte jestli je ze dřeva?

w 2

Nabídka materiálů na podlahy je opravdu velmi široká. Vybírat můžeme z umělých materiálů, které se tváří jako kamenná dlažba, nebo z keramiky, která dokonale imituje dřevo, či laminátu, jež evokuje skleněnou podlahu. 

 

 

w 1 Pokud si chcete domů pořídit dřevěné podlahy, ale víte, že je nejen finančně dražší, ale také náročnější na údržbu, tak i pro vás existuje řešení.  Důvodem imitací jiného materiálu je především požadavek na určitý estetický výraz interiéru, kterému ale nevyhovují technické vlastnosti zvoleného materiálu. Například do koupelny zařízeném v přírodním stylu se hodí dřevo, ale když není dostatečně prostorná, či nemá větrání, dřevěná podlaha tu bude trpět. Volbou může být keramická dlažba, která dřevo dokonale evokuje. Špičkové série keramické dlažby zaručují originalitu každé dlaždice, a umožňují dokonce kombinování velikostí. V sériích najdeme nespočet formátů, z nichž velmi oblíbené jsou ty, které vzhledem připomínají dřevěné desky. Keramické desky jsou rovněž vhodné do exteriéru, jako jsou terasy, zahrady, okolí bazénů), a pokud dáte přednost kvalitě a nadčasovému dekoru, dosáhnete dokonalého výsledku. Novinkou v keramice jsou tzv. imitace dřeva s patinou, která působí omšele, nebo dřevo v různých barvách či v kombinaci s tiskem.

 

w 3

Další z možností, jak zateplit interiér, a dřevo teplo evokuje, je PVC. V nabídkách najdeme mnoho variant vzhledu dřeva v rozličných odstínech. Mezi novinky posledních let patří také například podlaha imitující efekt skla, která se vyrábí z laminátu. Díky speciální technologii vytvrzení povrchu pomocí elektronového paprsku je krytina navzdory svému lesku obzvláště odolná proti poškrábání, otěru i vůči skvrnám.

 

Co se týče podlahového topení, je nejlépe zvolit keramickou dlažbu, poté následuje PVC, přírodní linoleum a jako poslední se volí dřevo. Sázkou na jistotu je keramická dlažba. Můžeme volit také mezi lesklým či matným povrchem.  Lesklý povrch působí jako zrcadlo a prostor se opticky zvětší, matný povrch zase evokuje přirozenost a teplo domova. Běžné nečistoty jako prach, drobky jsou nejvíce vidět na tmavé lesklé, nebo na čistě bílé lesklé podlaze. Z pohledu hospodyněk je nejlépe volit středně světlou matnou podlahu s texturou, tedy ne úplně jednobarevnou. Pokud hledáte inspiraci, spoustu dalších keramických  obkladů, nejen v imitaci dřeva, najdete na studiokoupelen.cz.

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Naxos
Supergres
Graniti Fiandre
Piemme
Giavelli