Znáte z našeho katalogu

Banner

Předsíň… vstupní brána domu či bytu

predsin1Jistě mi dáte za pravdu, vstupní místnost do domu či bytu je vizitkou každého z nás. Je to v podstatě to první, co nás vítá po příchodu domů, a co první vidí každý návštěvník. Proto si i tento prostor zcela jistě zaslouží naši pozornost a péči. Dřív si byly předsíně podobné jako vejce vejci, ale to bylo dáno především malou nabídkou trhu. Stejně věšákové stěny, malé zrcadlo, ponurný prostor… pamětníci si jistě vzpomenou. Naštěstí je ta doba už pryč, takže to jak bude vypadat naše předsíň, je zcela v našich rukou.

 

predsin2 Tak jako i ve zbývajícím interiéru je základem podlaha a stěna. Do malých prostor se hodí světlé barvy, s kterými se dá doslova kouzlit. Protože obyčejně do předsíně vstupujeme s obuví, je na místě zvážit opravdu kvalitní podlahu, která se bude jednoduše udržovat. Kromě lina je nejlepší variantou keramická dlažba, jež by měla splňovat nejen estetické, ale i technologické kritéria. Měly by být odolná vůči poškrábání, mrazuvzdorná a mírně nasákavá. Pak už záleží na vkusu každého, jaký si vybere vzhled. Obecně ale vyhrávají imitace přírodního kamene, které lze použít i jako obklad stěn. Současné formáty umožňují i v malém prostoru vytvoření opticky většího a světlého celku. Široká nabídka předsíňových stěn nabízí i mnoho sestav, které lze důmyslně řešit tak, aby byl využit celý prostor s možností skladování oděvů a obuvi. Do malých prostor jsou určeny velkoformátové skříně, které slouží jako šatna. Odborníci doporučují vybírat spíše tlumené odstíny, aby prostor nepůsobil přeplácaně.

 

predsin3

Zrcadlo – podstatná součást předsíní. Velké zrcadlo, kde se vidí od hlavy k patě, se vždycky hodí. Ale dobře vypadají i zrcadla na dveřích skříněk, které se sice hůře udržují, ale dokážou prostor značně zvětšit. Předsíně obyčejně bývají bez oken, takže dobré zvážit i umístění světel. Hlavní světlo bývá na stropě a podle potřeby lze použít i boční, či stojaté lampičky. V předsíních asi moc neuplatníte různé dekorované prvky, ale přesto se Vám oživení mohou postarat i věšáky. Stačí si vybrat zajímavý design věšáků a máte vystaráno. Ať už jde o jednotlivé stojaté věšáky, nebo věšákové stěny. Také je dobré vyřešit něco na sezení. Vhodné jsou různé sedáky, nebo křesla, které vyvíráme podle velikostí místnosti. Jak je na tom vaše předsíň? Jste spokojeni, nebo chystáte změnu?  

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Garfloor
Ceramica Magica
Ceramica Vogue
Tau
Cisa Ceramiche