Znáte z našeho katalogu

Banner

Přestěhovali jsme se z bytu a splnili si sen o velké koupelně

Fotky001

Po svatbě jsme začali bydlet u rodičů. Pak přišly děti,  napřed syn, dva roky po něm dcera. Místnosti, které jsme měli v domečku rodičů k dispozici začaly být těsné a nám se v té době podařilo sehnat byt. Naše radost byla veliká, třípokojový byt v krásném prostředí na okraji města, kde i spojení s centrem bylo celkem přijatelné, splňoval naše představy o bydlení a mi byli spokojeni. Čas plynul, děti odrůstaly a nám se začalo stýskat po zahrádce a dvorečku, po víkendových „grilovačkách“, prostě po prostředí, ze kterého oba pocházíme.

 

Postupem času se nám podařilo získat nějaký ten kapitál, půjčku,  a sen o vrácení se do domečku se mohl postupně stávat realitou. Financí, času, práce a námahy nás to stálo hodně, ale nelitujeme. Domeček je podkrovní, v přízemí máme krásné prostředí pro bydlení my rodiče, podkroví obývá vdaná dcera s manželem.

Obytné prostory jsme si zařídili podle svých představ, obývacímu pokoji, který je spojen s velkou, prostornou kuchyní,  vévodí krb, u kterého se dobře za chladných večerů sedí a relaxuje.

Fotky002 Velkým snem, který jsme si však přechodem z paneláku do „domečku“ splnili, je koupelna. Když si vzpomenu na naši malou koupelničku v bytě – a to jsou i koupelny menší -  tak to vůbec nejde srovnat. Do koupelny v bytě jsme museli zabudovat i pračku, protože v kuchyni na ni už prostě místo nezůstalo. Tak po pravé straně umývadlo a úzká koupelnová skříňka, vlevo pračka a středem šup do vany. Tak tak, že se tam jeden otočil.

Dlouho jsme plánovali, uvažovali jak koupelnu v domečku zařídit, jak rozmístit vše, co si v ní přejeme a bez čeho se prostě nemůžeme a hlavně nechceme obejít. Už jen prostor, který jsme měli k dispozici hodně převýšil parametry té naší koupelny panelákové. A pračka? Na tu máme vyhrazeny prostory jiné, není třeba, aby zabírala místo v naší koupelně a narušovala toto naše „relaxační centrum“.

Koupelnu, kterou využíváme jen my dva,  jsme  si zařídili tak, aby nám maximálně vyhovovala. Je v ní zabudován sprchový kout, který je plně vytížen hlavně v horkých letních dnech nebo po práci na zahrádce, která je našim dalším splněným snem. Sprchový kout je celý obložený, obklad je tu hlavně proto, že tu občas sprchujeme našeho čtyřnohého miláčka. Vana by jeho očistou hodně trpěla, proto jsme volili obložený sprchový kout, který díky kvalitnímu obkladu, vydrží jeho očistu nepoškozen.

 

Fotky004 Pro chvíle pohody nám slouží prostorná rohová vana, která umožnuje vychutnat si chvíle samoty a relaxovat. Okno není jen maličké, větrací,   ale protože koupelna je situována do dvora, mohli jsme si dovolit okno větší, kterým se nám do koupelny dostává dostatek denního světla. Je ale zasazeno trochu výše, aby nebylo rušeno v této intimní  místnosti soukromí. Součástí koupelny je i WC a bidet, což však není pro partnera omezující, protože náš celkem prostorný domeček,  poskytuje tuto místnost ještě jednu.

Dalším tématech k debatě bylo, jak koupelnu zařídit, do jakých barev ji ladit. A protože mi manžel v tomto ohledu nechal celkem volnou ruku, dala jsem se do prohlížení katalogů. Spolu s dcerou jsme jezdili pro obchodech s obklady a dlažbami, nechali jsme si zpracovat architektonický návrh naší koupelny a celkem dost času jsme věnovali tomu, jak a do čeho koupelnu oblékneme. Nakonec, protože jsem optimista, volila jsme barvu béžovou v kombinaci s oranžovou a to v několika odstínech a variantách, nepohrdla jsem ani proužkovým dekorem, který jsme použili na obklad vany a celá koupelna tím  dostala ten správný šmrnc.

 

Fotky003 Barevné listely a krásné květinové inserto ji krásně zdobí, tak že si myslím, dlažba se stěnami ladí, a koupelna opravdu splňuje to, co jsme od ní očekávali.  Oranžově laděnou koupelnu jsme doplnili vanou a ostatním sanitárním zařízením v barvě bílé. Veselou oranžovou dosáhla naše koupelně ještě optického zvětšení. Zrcadlo, které je také jednou z nezbytností v koupelně jsme si nechali podle svých představ vyrobit na zakázku. Osvětlení nad zrcadlem a bodovky, zabudované ve stropě, zajistí dostatek světla ve večerních hodinách, když nám oknem svítí jen slabé měsíční světlo. V poličkách dotvářím atmosféru a doladění prostoru ručníky a osuškami které jsem pořídila v barvách, ladících s obklady stěn a dlažbou. Kraluje zde i kosmetika a různé nepostradatelné maličkosti,  kterých se zde nachází spíš více než méně.

Tak nám život, naše úsilí, shoda okolností a velký kus štěstí dopřáli splnit si ve středním věku  svůj sen o bydlení na vesnici, v domečku, který jsme si dolaďovali svýma rukama a kde se nám splnil i  sen o krásné, velké a moderní koupelně, která mi v bytě tolik chyběla.
 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Ariostea
Cotto d'Este
Sicis
Sant'Agostino
Casamood