Znáte z našeho katalogu

Banner

Přírodní styl a oblé hrany. To je trend koupelen roku 2013

Trendy2013 1aVíte, jaké jsou trendy tohoto roku v koupelnách? I letos se design v těchto místnostech ubírá ve stylu zjednodušování, decentních barev a oblých tvarů. Důležité jsou také kvalitní materiály keramických dlažeb a obkladů, které jsou snadné na údržbu a vysoce odolné vůči opotřebení.

 

Trendy2013 2

Nové série dlažeb a obkladů vracejí do interiéru přírodní a elegantní styl. V uplynulých létech se staly nejvíce vyhledávány imitace dřeva, kamene a mramoru. Mezi současné trendy ale patří také povrchy připomínající mokrou stěrku, beton, hlínu, nebo mají metalický povrch. Ty vyniknou zejména ve větších formátech, které jsou díky minimu spár snadné na údržbu a opticky vytváří jednolitý celek. Zajímavě působí kombinace několika rozměrů v jednom designu, která působí jako dekorace. Ani oblíbená mozaika nezůstane zkrátka. Používá se buď na celou plochu stěny i podlahy, nebo jako kontrast k velkým formátům. Novinkou jsou mozaiky, které střídají průhledný a kovový design tvarů. Které pak vytváří v koupelnách jedinečné vizuální vjemy.

 

Trendy2013 3 V nabídkách současných výrobců najdeme také série keramických dlažeb a obkladů, kde přírodní styl je doplněný zlatými dekory, což dodá koupelnám luxusní vzhled. Také tlumené a jemné barevné odstíny patří mezi aktuální trendy. S jejich pomocí dosáhnete harmonického a elegantního stylu. Nadčasový styl získáte neutrálním podkladem, jako je bílá béžová či šedá barva obkladů, která je oživená jednou až dvěma kontrastními barvami.

 

 

Také sanita doznala změn a trend se ubírá směrem ke kvalitě. Geometrické tvary nahradily oblé a nadčasově organické tvary. Bílá barva jako symbol čistoty je stále preferována a aby zůstala co nejdéle pěkná a zářivá, je povrch sanitární keramiky upraven speciální vrstvou snadnou pro údržbu.

Zaoblení je možno spatřit také u baterií, které jsou příjemné nejen na pohled, ale i na dotek. Zmenšuje se profil a rozměry, a tak působí elegantnějším dojmem. Také sprchové hadice ztrácejí na tloušťce a mohou být vytahovací.

 

Trendy2013 1 Koupelnovému nábytku sluší matná povrchová úprava v světlých kávových, zelených, či vanilkových barvách. Kromě tradiční bílé barvy převládají dekory dřeva, nebo dekory ve výrazných barvách.

Pokud si nejste jisti, jak by vaše koupelna měla vypadat, vyplatí se oslovit pracovníky renovovaných koupelnových studií, které vám nabídnou grafické realizace a případně pomohou doladit vaše představy.

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Laminam
Gabbianelli
Caesar
Dado Ceramica
Edilgres