Znáte z našeho katalogu

Banner

Proč dát dlažbu a obklady i do ložnic, či obýváků?

loznice1minDávno je pryč doba, kdy keramické obklady a dlažba byly jen výsadou koupelen a kuchyní. Současná kvalita keramických produktů dokáže velmi dobře svým moderním designem oživit celý interiér. Velkou výhodou je zejména její praktičnost, hlavně co se týká údržby a trvanlivosti.

 

obyvak2

Velmi populární jsou imitace přírodních produktů, zejména dřeva a kamene. Současné trendy ale nabízejí i další varianty, a tak můžeme vybírat mezi další imitacemi jako je beton, či kov. Proto je vhodné použít třeba do ložnice, či do obýváku, kde působí přirozeně a tak dokonale, že je od přírodních produktů nerozeznáte nejen na pohled, ale i na dotek. Dalším nesporným kladem jsou jejich povrchové úpravy a různé struktury, které působí teplým a vřelým dojmem. Také jsou vynikající variantou na podlahové topení. Keramika oproti přírodním produktům dobře rozvádí teplo, takže ve finále ještě ušetříte za provoz.

 

Rozhodně se vyplatí zaměřit se na vysokou kvalitu zpracování povrchu. Kromě designu, by dlažba zejména v obývacím pokoji měla splnit podmínky otěruvzdornosti, ideálně stupeň č. 4. To nám zaručí stále dokonalý a svěží vzhled, bez ohledu vyšší provozní zátěž. Obývák většinou slouží jako společenská místnost, kde se shází větší množství lidí a tím je vyšší provozní zátěž a znečištění. Otěruvzdornost je označena PEI a stupnice se pohybuje od 1 do 5, tedy čím vyšší, tím odolnější.

 

obyvak1 Také moderní velkoformátové dlažby, které umožňují pokládku beze spár, rozšiřují i její možnost použití. Působí opticky jednolitě, elegantně a nadčasově. A je jedno, jestli zvolíte imitaci dřeva, či jednoduché barevné odstíny s matným, něco s lesklým povrchem, výsledek bude vždy stát za to. Proto velké formáty obkladů a dlažby vyniknou ve větších prostorech, jako třeba v obýváku, než v maličkých koupelnách. Oblíbené jsou také dlažby či obklad v obdélníkových tvarech, kterými můžeme pokoj opticky prodloužit, nebo naopak zmenšit. Když na dlouhé stěny položíte obklad vodorovně, opticky jej prodloužíte, v opačném případě budete mít pocit, že je prostor širší. Zajímavého efektu dosáhnete úhlopříčného, kosého obkladu. Možností je spousta, a je jen vás, co čemu dáte přednost.

 

loznice1 Velmi efektní je třeba kamenný obklad, který se dříve používal zejména na krbech. Současný dokonalý vzhled kamene a různými povrchy umožňuje použít takový obklad i na celé stěny pokojů. Výsledkem je dokonalý přírodní vzhled, který se skvěle doplní s moderním nábytkem a designem.

 

Pozadu nezůstávají mozaiky. Jejich vzhled, tvary a povrchové úpravy se stále rozšiřují, takže efektně a zajímavě oživí i malou část stěny, kde slouží jako výtečný dekorativní prvek. I tady můžeme jednoduché vzory, nebo zvolit výraznější barevné kombinace, čímž místnost získá na atraktivitě a stylu.

 

Ještě stále váháte, jestli si pořídit obklad či dlažbu i do zbývajícího interiéru. Začít můžete i po trochách. Co si třeba pořídit moderní obklad či mozaiku třeba za sedačku, nebo za postel. Sami uvidíte, jakým způsobem to místnost o živí a bude působit moderně a svěže.

 

 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Powergres
Bisazza
Iris Ceramica
Lea
Dado Ceramica