Znáte z našeho katalogu

Banner

Proužek, květina či mozaika? Co si dáte do koupelny?

Vzory 1Keramické obklady a dlažba určují celkový dojem z koupelny. Proto špičkově a detailně položené obklady a dlažba dají Vaší koupelně opravdový nádech luxusu. Pokud si chcete zrealizovat koupelnu svých snů, je třeba vybrat správně zvolené barvy a ty typ obkladů a dlažby. Ty můžou dodat vaší koupelně jedinečný styl, jež bude vaší součástí řadu let.  Mohou koupelnu opticky zvětšit, zútulnit, či rozčlenit.

 

Vzory 2 Současný trh keramické dlažby a obkladů nabízí širokou barevnou paletu obkladů různých dekorů a velikostí doplněné listelami, přechodovými lištami apod. Barvu a typ obkladu a dlažby vybírejte podle vašeho vkusu. Proto je dobré se zamyslet, jakým dojmem má vaše koupelna působit. Zda luxusně nebo střízlivě, chladně nebo naopak hřejivě a útulně. Všeobecně platí pravidlo, že světlé barvy koupelnu opticky zvětší a působí harmonicky. Také pokládkou dlažby ve větších formátech dosáhnete optického zvětšení. Je dobré myslet také na bezpečnost v koupelně, proto je podlahu vhodná dlažba s protiskluzovým povrchem.

K oblíbenému designu v koupelnách už staletí patří motiv květin, který svou barevností a složením zaplní určitý prostor stěn. K oblíbeným prvkům patří velké květinové motivy na velkofromátovém obkladu, jehož celkovou podobu vytváří dva i více kusů. Výrazné motivy květin vyniknou v prostorných koupelnách, čímž můžeme dosáhnout harmonického rozčlenění či zvýraznění prostoru. V malých koupelnách naopak působí velké a výrazné vzory stísňujícím dojmem. Pokud ale na velkých vzorech trváme, pak je vhodné vyplnit zbývající plochu nenápadnými, jednoduchými a světlými obklady. Dlažba je vhodné použít o jeden stupeň tmavší odstín. Naopak do malých koupelen jsou vhodné drobné květinové vzory, nebo listela.

 

Vzory 4

Keramické obklady a dlažba nabízejí širokou paletu imitací přírodních produktů. Velmi oblíbené jsou imitace se strukturou kamene, které díky několika vrstvám, v sobě mohou ukrývat nenápadnou podobu květin. Zajímavým dojmem působí kombinace dřeva a kamene, které nejen v koupelnách, ale iv interiéru vytváří působivou kombinaci.

Oblíbené jsou také dekory zdobené jemnými maximálně dvoubarevnými proužky, které mají plastický povrch, takže z obkladu vystupují. S těmito obklady můžete obložit celý prostor koupelny nebo je použít pouze pro zvýraznění určitých prostorově nevýrazných částí. Pokud se rozhodnete pro první variantu obložení, je důležité správně zvolit dlažbu, která by měla být jednobarevná, ve velmi světlých odstínech.

Velmi vyhledávané jsou také keramické obklady s abstraktními vzory, jež působí nadčasově a elegantně. Dlažba může mít několik typů dekorů v podobě obrazců, geometrických tvarů, spletí květin či abstraktních vzorů. Abstraktní vzory se vyskytují také na velkoformátových dlažbách a obkladech, kdy daný dekor lépe vynikne. V koupelnách se tento typ obkladů používá hlavně ke zvýraznění postranních částí umyvadlové skříňky směrem nahoru až do výše zakončení zrcadla či zrcadlové skříně. Použít jej můžeme i do sprchového koutu, v případě, že je ze skla a motiv bude dostatečně vidět.

 

Vzory 3

Také mozaikové vzory patří k nejčastěji využívaným obkladům koupelen, často bývá volena jako dekorační prvek. Opět můžeme vybírat mezi jednobarevnou mozaikou, nebo vícebarevnou či složenou z několika odstínů. K nejoblíbenějším a nejrozšířenějším druhům mozaik patří  keramické mozaiky, ale můžeme se setkat i s mozaikami skleněnými nebo kamennými. Mozaika z keramiky patří z cenového hlediska k nejdostupnějším typům, navíc je pevná a vysoce odolná proti poškození či opotřebení. Mozaiková dlažba pak navíc vyniká mrazuvzdorností. Skleněná mozaika se uplatní především v menších nebo tmavších koupelnách, dokáže prostor opticky zvětšit a prosvětlit. Ke standardním materiálům pro výrobu skleněné mozaiky se používá sklo a tloušťce 5 – 8 mm, které je zpracováno formou řezání a důkladným broušením.

Současný trh keramických obkladů a dlažby nabízí nepřebernou škálu možností, barev, povrchů, vzorů a imitací, kde si vybere opravdu každý. 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Cotto d'Este
Cisa Ceramiche
Grespania
Versace
REX