Znáte z našeho katalogu

Banner

Rekonstrukce bytu v paneláku

panelakminiPřed mnoha lety jsme se nastěhovali do nového třípokojového bytu v nově postaveném panelovém domě. Naše sídliště bylo postaveno na okraji města, kde do té doby stály jen krásné rodinné domky a jejich obyvatelé měli rozhled do otevřené krajiny. Jejich nadšení asi nebylo velké, ale my jsme byli rádi, že jsme dostali nový byt.  Ti šťastnější z nás, ke kterým i my patříme, mají výhled na tyto krásné rodinné domky a naši sousedé z vyšších pater mají město jako na dlani. Od rodinných domků nás dělí jen travnatá plocha, parkoviště a silnice, na které není zas až tak velký provoz. Bydlení tedy klidné, spojení s centrem města hromadnou dopravou je také celkem časté, a když má člověk k dispozici automobil, což v dnešní době není výjimečné, tak není co řešit. Dostupnost obchodu s potravinami i zabezpečení lékařské péče, to vše naše sídliště poskytuje, takže jsme vcelku spokojeni.

 

Do nového bytu jsme se nastěhovali téměř před třiceti lety, kdy panelové byty vypadaly jako by jeden druhému z oka vypadl, všude uprostřed stejné umakartové jádro a plechová kuchyně.   Při třech dětech, které se nám postupně narodily, jsme začali pozorovat, že opravdu náš byt nese po letech „známky užívání“. Ale protože v té době finanční situace nebyla zase až tak růžová, nemohly jsme si dovolit rozsáhlejší rekonstrukci, a proto jsme prováděli jen ty nejnutnější opravy.

Čas plynul, děti vyrostly z dětských střevíčků, nějakou korunku jsme taky zvládli ušetřit, proto jsme se před nedávnem rozhodli, že naše bytové jádro, které už opravdu dosluhuje, by si zasloužilo rekonstrukci důkladnější.

musisrilievi001 Když jsme začali s bouráním, viděli jsme, že opravdu naše rozhodnutí bylo správné, že už bylo na čase. Kuchyňskou linku jsme přemístili na protější stěnu tak, takže není „nalepena“ na bytové jádro a kuchyně se nám tak opticky zvětšila. Nová kuchyňská linka nahradila starou „plechovou“ a já se radovala, že kuchyni mám konečně podle svých představ. Na podlahu jsme si nechali položit krásnou dlažbu, kuchyňskou linku obložili obkladem, který se mi moc zalíbil. 

A ptáte se co koupelna?  Aby byla trošku světlejší, rozhodli jsme se, jak jsem to viděla u kamarádky, udělat do ní okno. Okno vede do kuchyně, není příliš velké, ale přece jen mi do koupelny vpustí trošku denního světla, jehož absenci jsem předtím musela oželet. A ze strany kuchyně vypadá velmi mile, nenápadně, a když se večer v koupelně rozsvítí, téměř romanticky. Obklady a dlažbu jsme vybírali dlouho, protože nabídka je v dnešní době hodně široká. Nakonec jsme volili pastelové barvy, obklady se zajímavou povrchovou úpravou a dlažba ve stejné, odstínu doladila celý interiér koupelny.   

AMOUR_PAG_22_23 Věříme, že jsme vybrali dobře, protože takovou koupelnu neobkládáte každý rok a bude nám, jak doufáme, sloužit hodně dlouhou dobu. Vanu i umývalo a koupelnovou skříňku jsme volili v barvě bílé. Nad umývadlo krásné zrcadlo a osvětlení bodovkami jsme zabudovali přímo do stropu. Pračka, která má v koupelně také své místo, byla vyměněna za novou, protože už také dosloužila.

 

 

 

Armonie_Slimwood001 Po koupelně a kuchyni přišla na řadu podlaha v obývacím pokoji. Původní podlahovou krytinou tu byl koberec, který jsme několikrát měnili a nakonec jej nahradili praktičtějším linem s dekorem dřeva. S estetického hlediska byla podlaha velice zajímavá, rozeznat ji od plovoucí podlahy bylo obtížné. Ale tak jako všechno má své výhody a nevýhody, nevýhodou této krytiny bylo, že se nám na několika místech poškodila při manipulaci s nábytkem při malování. Rozhodli jsme se proto něco udělat i s obývacím pokojem. Nejvíc se nám zamlouvala dlažba, protože je zde předpoklad dlouhé životnosti a údržba by měla být velice snadná. Rozhodli jsme se pro keramickou dlažbu v imitaci dřeva, výsledek nás velmi potěšil. 

 

Klasická obývací stěna taky odešla do „důchodu“ a pořídili jsme jednoduché skříňky. Tak i náš obývací pokoj je „v novém“. A protože obývací pokoj se tím stal prostornější, udělali jsme v jedné části jídelnu.

Rekonstrukce byla sice náročná, ale věříme, že v „novém“ se nám bude dobře bydlet a budeme se radovat, že máme byt upravený podle našeho přání a budeme se v něm cítit spokojeně a prožívat radostné chvíle se svou rodinou.

 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Tau
Naxos
Gardenia Orchidea
Laminam
Keope ceramiche