Znáte z našeho katalogu

Banner

Rekonstrukce koupelny

AAC cassiopea2Podědili jsme s manželem poměrně prostorný dům, který ale potřeboval rekonstrukci koupelny. Stávající koupelna byla poměrně hodně prostorná s vysokými stropy, ale hlavně, což se mi líbilo, mělo okno, tedy stálý přísun denního světla. Obklady a dlažba byly v odstínu zelené a přímo volaly po výměně.  Bylo jasné, že budou potřeba nějaké stavební úpravy, ale vzhled koupelny nechal manžel na mně. Chtěli jsme koupelnu, která bude nejen krásná, ale i pohodlná a hlavně měla vydržet minimálně další dvacet let.

 

AACbianchi rekonkoupelny Představa, jak by koupelna měla vypadat, byla, ale spíše mlhavá. Inspiraci jsme hledali v časopisech, katalozích a u známých. Nemám ráda módní výstřelky a tak jsem se držela klasiky, maximálně dva barevné odstíny. Nakonec jsem díky průzkumu v koupelnových studiích, kde mi připravili různé vizualizace, rozhodla. Vybrali jsme keramické obklady a dlažbu v bílé a fialové barvě od italského výrobce Armonie by Arte Casa série Bianchi. Aby se opticky snížily stropy, vymalovala se koupelna v sytém odstínu fialové. Na podlahu jsme použili keramickou dlažbu Bianchi Malva Pav. 31,6x31,6 cm. Na stěnách je položený bílý obklad Bianchi Bianco Lucido 20x45,2 cm, který je doplněný úzkými pásky Bianchi Bianco Linea Lucido 20x45,2 cm. Prostor se tak opticky rozšířil a vyrovnal.

 

AAC cassiopea1

 Efektně působí mozaika Bianchi Maddalena 2,5x2,5 cm v kombinaci odstínů fialové barvy, která tvoří užší a širší vertikální pruh. Mozaikou je obložena i vana, čímže celkový dojem umocnil.   Za pomocí ověřené stavební firmy se podařilo koupelnu zrealizovat. Doplňky a nábytek v bílé barvě čistou atmosféru jen podtrhnul. Konečný výsledek předčil naše očekávání. Celkový efekt byl ve výsledku skutečně vynikající. Ráz koupelny vytváří vzdušné a čisté prostředí, cítíme se tam opravdu dobře. Ač barevně jednoduchá, nepůsobí nudně. 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Trend
Ariostea
Ston
Antiche Fornaci D'Agostino
Ariana Valverde