Znáte z našeho katalogu

Banner

Rekonstrukce koupelny

AAC cassiopea2Když moji rodiče dosáhli důchodového věku, rozhodli se odstěhovat (pár kilometrů za Prahu) na naší chatu. Chtěli stáří strávit v klidu. A hlavně na ně dům, ve kterém dosud žili, začínal být příliš velký. Pořizovali ho v necelých 30ti letech a vychovali tu mě a mé dva bratry. Postupně jsme se odstěhovali a rodiče se ho snažili stále vylepšovat. Ale jak šel čas, ubývaly jim síly a práce na domě bylo stále dost. Proto se rozhodli ho odkázat jednomu z nás. Oba bratry mám v zahraničí, kde žijí se svými rodinami ve svých domech a tak jsme se naštěstí dohodli hned (vyplatili jsme je).

 

AACbianchi rekonkoupelny1 Dům byl ve výborném stavu, rodiče o něj pečovali s láskou a bylo to na něm znát. Jediná věc, která byla za potřebí změnit byla koupelna. A tak jsme se ihned po nastěhování rozhodli pro rekonstrukci. Stávající koupelna byla poměrně dost prostorná s vysokými stropy, ale hlavně, což se mi líbilo asi nejvíc, měla okno, tedy stálý přísun denního světla. Obklady a dlažba byly v odstínu zelené a přímo volaly po výměně.  Bylo jasné, že budou potřeba nějaké stavební úpravy, ale vzhled koupelny nechal manžel na mně.

 

AAC cassiopea1

Chtěli jsme koupelnu, která bude nejen krásná, ale i pohodlná a hlavně měla vydržet minimálně další dvacet let. Představa, jak by koupelna měla vypadat, byla, ale spíše mlhavá. Inspiraci jsme hledali v časopisech, katalozích a u známých. Nemám ráda módní výstřelky a tak jsem se držela klasiky, maximálně dva barevné odstíny.  Nakonec jsem díky průzkumu v koupelnových studiích, kde mi připravili různé vizualizace, rozhodla. Vybrali jsme keramické obklady a dlažbu v bílé a fialové barvě od italského výrobce Armonie by Arte Casa série Bianchi. Aby se opticky snížily stropy, vymalovala se koupelna v sytém odstínu fialové. Na podlahu jsme použili keramickou dlažbu Bianchi Malva Pav. 31,6x31,6 cm. Na stěnách je položený bílý obklad Bianchi Bianco Lucido 20x45,2 cm, který je doplněný úzkými pásky Bianchi Bianco Linea Lucido 20x45,2 cm. Prostor se tak opticky rozšířil a vyrovnal. Efektně působí mozaika Bianchi Maddalena 2,5x2,5 cm v kombinaci odstínů fialové barvy, která tvoří užší a širší vertikální pruh. Mozaikou je obložena i vana, čímže celkový dojem umocnil.   Za pomocí ověřené stavební firmy se podařilo koupelnu zrealizovat. Doplňky a nábytek v bílé barvě čistou atmosféru jen podtrhnul. Konečný výsledek předčil naše očekávání. Celkový efekt byl ve výsledku skutečně vynikající. Ráz koupelny vytváří vzdušné a čisté prostředí, cítíme se tam opravdu dobře. Ač barevně jednoduchá, nepůsobí nudně. 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Refin
Panaria Ceramica
Dado Ceramica
Aquileia
Iris Ceramica