Znáte z našeho katalogu

Banner

Rekonstrukce kuchyně

rekonstrukce1Celá naše rodina se těšila na letošní zimu. Těšili jsme se na lyžování, válení se ve sněhu a podobně. No, počasí nás ale zradilo. Jelikož sněhu a vlastně ani pořádné zimy jsme se nedočkali, rozhodli jsme se s manželem, že uspíšíme plánovanou rekonstrukci naší kuchyně. Přes zimu se nám do toho nechtělo a nyní, když je ke konci února tepleji, než kdykoliv dřív, neměli jsme důvod čekat.

 

rekonstrukce2

Jelikož jsme byt podědili po rodičích, kteří se rozhodli své stáří strávit na vesnici v chaloupce, nebyl zrovna v nejlepším stavu. Do nedávné doby jsme bydleli v pronájmu, takže i když jsme se měli nastěhovat do starého bytu v typických panelákových domech, které byly královstvím lina, měli jsme radost, že konečně budeme ve svém. Rodiče během let udělali spoustu úprav a vzhledem k tomu, že každou část naší rodiny provázel nějaký čtyřnohý darebák, stejně jako nás, byly jsme opravdu vděční, že téměř ve všech pokojích byla keramická dlažba.

 

Ještě než jsme se dozvěděli, že mají rodiče v plánu nám byt přenechat, nechali jsme jim vyzdít jádro. Což nám celkové rekonstrukce hodně usnadnilo. Jediné co bylo potřeba, bylo zařídit si byt svým nábytkem, doplňky a zrekonstruovat kuchyň.

 

Rozhodli jsme se pro keramické obklady a dlažby. Bydleli jsme v bytě už pár měsíců a dlažba se nám opravdu osvědčila, ať už jde o odolnost, tak i o to, jak snadno se čistila. Proto naše volba byla jasná. Jen jsme se nemohli shodnout na barvě. Manžel má rád decentní a jednoduché barvy, za to já, jsem chtěla veselou a osobitou kuchyň (přece jen je to moje království). Nakonec mu nezbývalo nic jiného než ustoupit. Na podlahu sice šla světlejší béžové keramická dlažba, ale to je z toho důvodu, aby se místnost trošku osvěžila a prosvětlila. Kuchyňský nábytek jsem sladila do oranžova, doplňky a úchytu byly z nerezu. Zbývaly už jen obklady nad kuchyňskou linku. Jako milovník teplých barev jsme si vybrala kombinaci červených, žlutých, zelených a oranžových keramických obkladů.

 

rekonstrukce3

Rekonstrukce sice byla náročná, ale věřím, že nám kuchyň bude sloužit dlouhá léta. Pokud se i vy chystáte rekonstruovat kuchyni, nebo jinou místnost v bytě, a zatím si nejste jisti, jak přesně by měla vypadat, spoustu inspirace najdete na stránkách studiokoupelen.cz.

 
 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Aquileia
Gabbianelli
Monocibec
Century
Ceramica Colli di Sassuolo