Znáte z našeho katalogu

Banner

Rekonstrukce kuchyně na chalupě

chataVětšina z nás, kteří žijeme ve městech, toužíme po klidném místě, kde bychom mohli s rodinou a přáteli strávit alespoň jednou za čas klidné a příjemné chvíle. Zvláště je to pak důležité pro naše děti. Naše generace většinou měla možnost strávit prázdniny u babiček, či příbuzných někde na venkově. Uznejte samy, že se nic nevyrovná zážitkům z této doby. Lezení po stromech, dělání táboráků na zahradě, stanování, ježdění na kole po vesnici a podobně. Naše děti už ale tuto možnost mají málokdy. Naši rodiče stejně jako my, žijeme ve městech, kde je lepší přístup k práci, obchodům a dalším pro život nezbytným věcem. 

kuch I když je z mnoha stránek mnohem ekonomičtější bydlení ve městech, po čase stejně chceme pryč. Odjet od všech starostí, problému, stresu a jaké je na to lepší místo, než nějaká menší chaloupka na samotě nebo vesnici. Investice do takové nemovitosti rozhodně není špatným rozhodnutím a v dnešní době už ani výsadou movitějších. Ale samozřejmě musíme počítat s tím, že pokud si nekoupíme úplně novou chalupu, což je finančně nákladné a na víkendové rekreace i celkem zbytečné, budeme muset udělat pár úprav.

My jsme se s manželem také rozhodli pro koupi takové víkendové chatičky. Máme dvě děti a nechtěli jsme je okrást o zážitky. Výhodou bylo i získání volného času, který jsme získali díky tomu, že jsme se nemuseli tolik obávat, když si šli hrát ven. Ve městě je přece jen spousta rizik, které na venkově většinou nenajdeme.

Bývalí majitelé, prostor využívali také jen na víkendy a tak zřejmě nikdy neshledali nutným zařídit si zde pořádnou kuchyň. Jelikož my jsme měli v plánu přebývat zde i přes různé prázdniny a dovolené, rozhodli jsme se, že je nutné přizpůsobit tomu i funkčnost této kuchyně. Ostatní místnosti jsme si zařídili vlastním nábytkem a maličkostmi, jinak jsme nepovažovali za nutné, něco tu měnit, chalupa byla totiž ve velmi slušném stavu. 

Než jsme se pustili do rekonstrukce, hledali jsme inspiraci.  Moderní kuchyň do starší tradičně postavěné chaty se nám nelíbila a vůbec by se sem nehodila, proto jsme zvolili styl cotto. Použili jsme keramické obklady a dlažby. Cihlové barvy, které vypadaly jak z dob našich prababiček a tradiční příjemné vzory nás i naše děti naprosto okouzlily. Na podlahu jsme použili keramickou slinutou dlažbu v hnědé barvě, protože je odolná, dobře se čistí a přežije i nálety a nezbednosti našich ratolestí. Stěny jsme obložili keramickými obklady, které byly takovým mixem mezi červenou, oranžovou a žlutou. Jako bonbónek na vrch jsme jednu řadu obkladů vybrali s dekorem ovoce. Pak už jsme jen dokoupili nábytek v tmavě hnědé barvě. Naštěstí byla kuchyň dost velká na to, abychom se nemuseli omezovat, při výběru kuchyňské linky, skříněk a nejrůznějších dekorů. Tmavé barvy jsme si díky, přírodnímu světli ze tří oken vedoucích do kuchyně, mohli bez obav dovolit. file0001759169057

Nyní v chatičce trávíme každý volný víkend, svátek, dovolenou prostě každou chvilku, kdy je to možné. Našeho rozhodnutí jsme nikdy nelitovali, i když bylo docela finančně náročné. Naše děti si totiž toto místo tak oblíbili, že nám jejich radost a věci, které zde poznali, všechny peníze bohatě vynahradili. Mnoho skvělých nápadů a řešíní jsme objevili na stránkách studio koupelen, pokud i vy plánujete rekonstrukci kuchyně, koupelny, nebo rovnou celého interiéru, jistě si zde vyberete a najdete spoustu inspirace.

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Cotto d'Este
Kronos
Powergres
Casamood
Ergon