Znáte z našeho katalogu

Banner

Renovace koupelny ve starém bytě

varianta0101miniNedávno jsem navštívila svou spolužačku, která zdědila po rodičích velký byt ve starší zástavbě v centru města. Prostorově se byt nemůže srovnávat s klasickými panelákovými byty, nehledě na rozložení místností a vysoké stropy. Jak říká majitelka Martina, i když byl byt udržovaný, bylo potřeba jej částečně zrenovovat. Nově se byt vymaloval, kuchyně dostala novou linku a jako bonus si rodina dopřála novou koupelnu, kde se cítí dobře jak manželé, tak dospívající dvě děti.

 

varianta0105 Renovace měla proběhnout bez větších zásahů, a tak dispozičně měla zůstat zhruba tak, jako byla doposud. Podstatným faktorem byly finance, s kterými rodina musela šetřit. Protože věděli, že hlava rodiny si obkládáním neporadí, bylo nutné najít i šikovného obkladače. Což se nakonec podařilo.

„ Mám ráda klasický, odlehčený styl“ říká Martina, „a tak jsem zhruba věděla, že nechci divoké barvy a výrazné dekory. Potřebovala jsem opticky snížit vysoký strop a jakoby koupelnu rozšířit. S rodinou jsme se dali do prohlížení katalogů a různých realizací koupelen na internetu. Nakonec jsme se šli poradit do místního koupelnového studia, kde jsme spolu s odborníky prokonzultovali různé možnosti a vybírali nejlepší varianty.“ Poslední slovo ale měla Martina, a tak vybrala kombinaci barev obkladů a dlažby v bílé a hnědé. Na podlahu nechali položit hnědou, čtvercovou dlažbu s matným povrchem, a stěny byly obloženy obdélníkovými, bílými obklady, které končily 30 cm pod stropem. Obklady jsou doplněny krásným dekorem v hnědé barvě, který je zdobený plastickým květinovým ornamentem, nebo s designem, připomínající dřevo. Ty jsou položeny horizontálně, aby se prostor opticky zvětšil do šířky.

varianta0102 Rodina také zvažovala, zda si pořídí sprchový kout, nebo vanu.  Na obojí nezbýval prostor. Po poměrně živé diskusi vyhrála vana, protože dámská část osazenstva velmi ráda relaxuje ve vaně. Aby se v ní dalo pohodlně sprchovat, je vana doplněna o zástěnu z čistého skla, což prostor provzdušní a projasní. Na boční stěně u vany jsou dva sokle nad sebou, v hnědé barvě, sloužící jako poličky. Ve spodním jsou zabudované zářivky, které navodí romantickou náladu.

 

varianta0103 Změny doznala také toaleta, která byla vyměněna za závěsnou, a nově vzniklý sokl nabídl další místo na odkládání. Místo u dveří bylo využito na skříňku v bílé barvě, pod niž byla umístěna pračka.

Velmi mě zaujal koutek s umývadlem, kdy se středem do výšky táhnou obklady v imitaci dřeva. Umývadlo je poměrně široké a s moderním designem skosených bočních stran. Pod ním je úložná skříňka, která je designově totožná se skříňkou u dveří. Velké zrcadlo je bez rámů a nad ním jsou zabudované zářivky. Všechny doplňky jsou laděny v nerezu.

 

„Myslím, že jsem si splnila svůj sen, a mám koupelnu, v které se cítím naprosto skvěle“, dodává Martina, „ je uzpůsobená naším požadavkům a představám a nijak nepodléhá moderním trendům. Přesto si myslím, že bude krásná i po létech.Není malá, ale ani veliká, prostě přesně taková, jaká má být“.

varianta0201 Se slovy Martiny musím souhlasit. Celkově koupelna působí velmi elegantním a vzdušným dojmem. Získáte v ní pocit lehkosti a čistoty. Koupelna nepůsobí stísněně, ani nijak přeplácaně. Také přemýšlíte, že byste svou koupelnu oblékli do nového hávu? Jak vidíte, jde to i bez větších zásahů a investic.
 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Aparici
Monocibec
Ceramica Colli di Sassuolo
Sichenia
Francesco De Maio