Znáte z našeho katalogu

Banner

Retro styl u Vás doma

retroJistě neušlo Vaší pozornosti, že je právě moderní retro styl. Když se tak dívám kolem sebe, retro se objevuje a zasahuje do mnoha oblastí našeho života. Když si moje dcera koupila červené šatičky s bílými puntíčky s mašlí, musela jsem se usmát a zavzpomínat na dobu svého mládí. A to už jí bylo prvních „cet“, podotýkám. No a co? Taková móda retro vyvolá u starších vzpomínky a mladým se líbí. Je to zase něco jiného a je to právě nyní „in“. Ale retro styl nezasahuje jen do módy oblečení, setkáváme se s ním v mnoha dalších oblastech, samozřejmě i v našich domácnostech. Vy ještě nemáte doma ruční mlýnek na kávu, či starý telefon se sluchátkem?

 

retro1 Ale tak, jak se dostává do našich kuchyní, kde můžeme vidět obklady kolem kuchyňské linky s motivy ovoce či kuchyňských potřeb a mnozí zavzpomínají, že podobné obklady měla v kuchyni jejich babička, tak se dostává tento styl také do koupelen či obývacích pokojů. A že by nebyl hezký a romantický, to se opravdu říct nedá. Vyvolává v nás, trošičku dříve narozených, jakousi nostalgii a mladým, těm se prostě líbí. Tak se můžeme setkat v obýváku s nábytkem  retro, ať už jej Ti movitější koupí ve starožitnictví, kde to hodně pocítí jejich peněženka, či si pořídí imitace těchto krásných starých kousků, které výrobci už dneska udělat umějí ve velmi věrohodných replikách. A když si na komodu postavíte starou vázu či šperkovnici, na stěnu obraz ve starém rámu, bude iluze dokonalá.

 

retro2

A pokud už si zařídíte kuchyni a obývací pokoj v tomto krásném stylu, co koupelna? Samozřejmě, že v tomto stylu by měla být zařízena i ona. Taková vana stojící na „zvířecích tlapách“, to být zrovna nemusí, můžete si pořídit vanu či umývadlo třeba v hranatém či oválném provedení. A taková vana v prostoru, to by bylo to správné ořechové, ovšem v případě, že máte koupelnu prostornější, ve které si můžete tento „luxus“ dovolit. K vanám a umývadlům ve stylu retro si vybereme i odpovídající baterie, kde můžeme volit zlato, mosaz měď apod. nejlépe s patinou. A co na podlahu a stěny? Na podlahu najdete také mnoho možností. Třeba keramická dlažba ve formátu 20x20 cm, které jistě u výrobců tohoto sortimentu najdete velký výběr. A na stěny, také keramické obklady menšího rozměru, kde můžete jít až do formátu 10x10 cm nebo naopak obklady s reliéfy, případně část stěn může být bez obkladu, natřena jen omyvatelnou barvou . Nabídne se Vám jistě široký výběr doplňků, které pomohou doladit krásu tohoto stylu, ať už je to zrcadlo, sprchový závěs či světlo, které vytvoří koupelnu v retro stylu, který je dneska v módě a přinese pohodové a příjemné prostředí s nádechem nostalgie do Vašich domovů. 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Settecento
Lea
Cerasarda
Ceramiche Flaviker
Alaplana Ceramica