Znáte z našeho katalogu

Banner

Romantická koupelna

vorobeige006miniCo byste řekli na koupelnu ve stylu romantickém? Co si vlastně pod pojmem  romantika představíme? Každý z nás asi něco trošku jiného.  Romantika může být záležitost věku, stylu nebo jen touha  obklopovat se krásnými věcmi, které nám pomohou navodit dobrou náladu a  oprostit  se od starostí a problémů, které nám každodenní  uspěchaný životní styl  přináší. Věcmi  ze kterých  budeme mít pocit, že jsme hýčkání a rozmazlováni.

 

athena_onice001 Můžeme si v takovém stylu, pokud jsou takto laděni i ostatní členové rodiny nebo pokud žijeme jen sami, zařídit celý svůj byt. Pak se budeme od každodenních povinností domů vracet do světa zcela jiného, který bude plně uspokojovat naše potřeby  odpočinku, pohody a krásy a kde budeme čerpat síly do dalších pracovních  dnů.

Atmosféru takového bytu určitě vytváří  jemné odstíny pastelových barev.   Do stejných barev pak ladíme i doplňky jako jsou záclony, závěsy a polštářky zdobené volánky či krajkou a samozřejmě nábytek.  Velkou roli pak hraje i osvětlení  prostoru, které by mělo být spíše tlumené nebo použijeme osvětlení, kde intenzitu světla můžeme regulovat. Svíčky, rozmístěné v různých částech bytu,  zapálíme v okamžiku, kdy za okny je už tma a na náš odpočinek už dohlíží jen měsíc a hvězdy a my se už můžeme pohodlně usadit do houpacího křesla a popustit uzdu snění.  Výzdoba interiéru, kterou podpoří mihotavé světlo svíček,  vytvoří přímo pohádkovou atmosféru.

 

ImprontamarmoD07 Pokud už máme takovou romantiku v celém svém bytě, věnujme se i naší koupelně. I  zde  totiž trávíme dostatek času na to, abychom se tu mohli a chtěli cítit dobře a dovolit si nejen očistit naše tělo, ale nechat odpočinout i našim smyslům. Zařiďme si proto  v romantickém stylu i svou  koupelnu. Jak na to? Aby z naší koupelny vyzařovala romantika, oblečme její stěny i podlahu do  jemných pastelových barev. Můžeme volit mezi růžovou či světle modrou, krásná bude i jemná zelená, broskvová či lila. Obkladů a dlažeb v těchto barevných odstínech je na trhu opravdu velký výběr, takže si určitě vyberou i ti nejnáročnější z nás. Můžeme vybírat i z jemných květinových dekorů, které nám budou připomínat spíše tapetu, než keramických obklad. Zdobení jemnými listelami, kterých je na trhu taky velký výběr, dotvoříme celkovou atmosféru, protože tyto jsou k sehnání i v barvě stříbrné a zlaté, které podpoří romantickou náladu a navodí pocit luxusu. Další možností, která se nám nabízí jsou obklady v imitaci mramoru, které budou vypadat vznešeně a luxusně. Koupelna, kde použijeme obklady a dlažbu v historickém stylu, také navodí pocit romantiky z časů dávno minulých, kdy jsme byli ještě dětmi a pojem romantika mohl znamenat i trošku něco jiného. Naše vzpomínky na mládí, kdy romantické bylo i koupání se v tekoucím potůčku za krásného letního dne.

 

Piemme_boserie005 Ale vraťme se k naší koupelně. Takovým velmi hezkým romantickým doplňkem se může stát vana, volně umístěná v prostoru, stojící na nožkách. Stylové doplňky, komody v romantickém stylu, v jemných barvách pastelových  nebo v barvě bílé, pomohou také navodit romantickou náladu, stejně jako vhodně zvolené kohoutky vodovodních baterií.

A co osvětlení? To hraje v „romantické“ koupelně velmi důležitou roli.  Někdy bude stačit krásné stínítko na lampičku, jindy můžeme koupelnu doladit romantickým lustrem. Na škodu nebude ani rozmístění svíček nebo zajímavého stylového svícnu  a  malých, drobných „zbytečností“, které nás do romantické nálady pomohou naladit. Pokud nám to dovolí dispoziční podmínky prostoru, můžeme zvolit  krásný romantických koupelnový závěs.

 

vroyalrosa004 V celém bytě situujeme spousty živých květin, které jsou pro romantický styl charakteristické. Koupelna asi nebude pro tyto nejvhodnějším místem, můžeme tedy ustoupit a volit květiny umělé, ale dáme pozor, aby byly k nerozeznání od těch živých, abychom nepokazily celkový dojem z krásné, romantické koupelny, nějakým nevhodným kýčem.

Tak Vám přeji, pokud jste od přírody romantikové, aby se Vám takovou oázu, ve které budete čerpat energii, kterou z Vás vysává dnešní uspěchaný svět, povedlo ve svém domově vytvořit, aby Vaše koupelna splňovala všechny  Vaše představy o krásné romantické, vysněné koupelně.
 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Atlas Concorde
Naxos
Alaplana Ceramica
Monocibec
Ascot