Znáte z našeho katalogu

Banner

Rozmanitá barevnost v koupelně

 
barvavkoupelne
Občas se vydávám, jako každá z nás, po nákupech. Jelikož mám dceru ve věku, kdy už dospělost pomalu klepe na dveře, chce se samozřejmě parádit, takže si spolu občas vyrazíme po obchodech. Mám tato odpoledne ráda, sice moje peněženka se někdy brání, ale pohoda, která mezi námi vládne, když si uděláme svoje odpoledne, určitě za to stojí. Máme spolu spíš kamarádský vztah a já chci věřit, že tomu bude tak i nadále. Vyšly jsme tedy jednou zjara, když už sluníčko klepalo na okna našich domovů a jeho laskavé teplo bylo již znatelné, koupit „pár hadříků“, abychom mohly v novém přivítat jaro a nadcházející léto.
 

 

Co mě zaujalo, bylo rozmanitá barevnost. Když jsme vešly do obchodu, nestačila jsem se divit, jaké optimistické barvy letos „letí“. To co jsem viděla, byla nádhera. V obchodech se to hemžilo barvami, až oči přecházely. Vedla oranžová s hráškově zelenou, fialová, růžová i jasně žlutá a o výrazných odstínech modré a červené nemluvě. Taková móda je to, co se mi líbí. Hlavně, pokud je člověk mladý, může si barevnost dovolit. Ale kdy je vlastně starý? Kdy už přijde do věku, že se to na něj nehodí?

Napadlo mě, tuto barevnost přinést i jinam. A protože jsme se chystali rekonstruovat byt a hlavně koupelnu, začala jsem pátrat, jaká nabídka je v tomto oboru, zda by nebylo lepší, než koupelnu v klasické bílé nebo béžové, dovolit si trošku experimentovat s barvičkami.

 

ArmoFfeeling001 Sedly jsme tedy napřed s dcerou, později, až jsme měly trochu jasnější představu, s celou rodinou. A začali plánovat naši budoucí koupelnu. Nestačili jsme se divit, jak pestrá je nabídka obkladů a dlažeb i v „barvičkách“.

Našli jsme zajímavou koupelnu, obklady a dlažby tu byly v sytě oranžové barvě, která nám hned padla do oka. Zdobeny byly mozaikou ve stejné barvě, což vůbec nevypadalo špatně.

 

 

vogue001 Velmi nás zaujala také další koupelna, která byla obložena obklady sytě fialové barvy. Tato série, kterou výrobce nazval Vogue je doplněna dekory s grafickým motivem květů a listelami, opravdu by se dalo z těchto obkladů vykouzlit velice příjemné prostředí.

 

 

 

 

 

Intensity022 Velmi zajímavou zelenou barvičku jsme objevili v sérii Intensity, obklady v této sérii jsou ve větším rozměru, což je vyhovující, bylo by daleko méně spár a v kolekci se najde i obklad mozaikový a různé dekory. Když zvolíme dlažbu ve světlém provedení a světlé doplňky, mohla by koupelna vypadat hodně dobře.  Dceři moc padla tato barvička do oka, na mě působila zase až moc křiklavě. Ale s těmi bílými doplňky, proč vlastně ne?  Působí velmi svěže a optimisticky.

 

 

Koupelnu oblečenou do mnoha barev jsme našli v sérii nazvané Crystal. Provedení tohoto obkladu je spíš rustikálního charakteru, strukturovaný povrch nás taky velmi zaujal. Výrobce tyto obklady a dlažbu nabízí až v 16 pastelových barevných provedeních. I z těchto obkladů vyzařovala pohoda a harmonie.

adore020 Velmi zajímavou, ale už hodně výraznou, nám přišla koupelna v sytě červené barvě, krásně zdobená mozaikou stejné barvy. Obklady nás zaujaly vysokým leskem. S bílými doplňky vypadala koupelna sice hodně výrazně, ne však nevkusně.  Jen jsme přemýšleli, že pokud se pro takovou barvičku v koupelně rozhodneme, volili bychom podlahu v barvě světlé a jednu stěn obložili stejnou světlou barvou, v jaké bude dlažba. Výsledek by určitě nevypadal špatně, koupelna v červené by byla zajímavá, ale jemnějšího provedení.

 

 

apavisaSpectrum01 Až v sedmi barevných odstínech je vyráběna série Spectrum. Vyrábí se v sytých barvách a můžeme tak nechat vyniknout všem doplňkům. Takže i zde je výběr velmi velký.

Seděli jsme dlouho nad katalogy moderních koupelen, zjistili jsme, že i v oblasti obkladů a dlažeb můžeme s barvičkami experimentovat, můžeme doplnit jednobarevný obklad krásným grafickým či květinových dekorem podle libosti. Velmi nás zaujala nabídka mozaiky, která je dodávána rovněž v širokém spektru barev, ať již jako jednobarevná či vícebarevná a v různých provedeních a povrchových úpravách, což platí i pro obklady a dlažbu.

 

Napadlo nás, o kolik jednodušší je koupit barevný svetřík či tričko, že výběr barevných obkladů do koupelny, které nám budou sloužit dlouhou řádku let, nebude zase až tak snadný, protože nabídka imitací jednotlivých přírodních materiálů, povrchových úprav a barev je opravdu hodně široká a je třeba vybírat pečlivě, abychom při vstupu do koupelny byli obklopeni pocitem, který nám přinese dobrou náladu a teplo domova. No, máme na výběr ještě pár dlouhých zimních večerů a zapojíme do něj celou naši početnou rodinu, protože k realizaci se odhodláme asi až s příchodem jarního sluníčka.

 

 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Alaplana Ceramica
Gabbianelli
Atlas Concorde
Edilgres
Impronta Ceramiche