Znáte z našeho katalogu

Banner

Rustikální dlažba a obklad – kde všude se hodí?

rustikálnídlazba

Kouzlo starých, jako by ochozených podlah a stěn nabízí rustikální, nebo také tzv. cotto styl. Obecně je tento styl známý především z venkovských chalupa a domů, ale současná nabídka výrobců keramických produktů nabízí série, které vyniknou jak v klasickém, tak v moderním interiéru. Tato dlažba pochází z Itálie, oblasti Toskánska, kde se vyrábí již staletí. Nejmodernější zpracování těchto produktů umožňuje široké možnosti využití a záleží jen na vás, jakému designu dáte přednost.

 

 

rustikalnídlazba1Nejznámějším zástupcem rustikálních dlažeb a obkladů jsou ty, které připomínají staré cihly a dlažby, v teplých a vřelých barvách.  Pokud je sladíte s nábytkem, případně jimi obložíte kachlové kamna, bude výsledek dokonalý.  Dlažby a obklady cotto jsou v podstatě cihlové dlažby s celoprobarveným střepem. Mají svůj nezaměnitelný design a většinou jsou zabarvené dočervena. Tento odstín vzniká při samotném pálení a právě vysoký obsah železa v hlíně, ze které se vyrábí.  Charakteristický broušený povrch vzniká při kartáčováním povrchu před samotným zapečením. Jsou vysoce mrazuvzdorné a protiskluzové, což umožňuje použít je v exteriérech.

Rustikální dlažba a obklady mají většinou čtvercový formát, ale najdeme i formáty obdélníkové, které jsou doplněny barevnými dekory, či lištami. V současné době nabízejí renovovaní výrobci rustikální dlažbu a odklady nejen v typickém cihlovém odstínu, ale najdeme i odstíny žluté, růžové, modré či zelené. Tyto odstíny vznikají přimícháním jednotlivých přírodních prvků. Také povrchy doznaly změn, takže najdeme i jemně strukturované povrchy.

rustikalnídlazba3

Rustikální dlažba a obklady doplňuje tzv. venkovský styl, působí vřelým až intimním dojmem. Většinou stačí doladit interiér a exteriér nábytkem z masívu, nebo z proutí. Také starodávný nábytek, který je k vídění v prodejnách se starožitnostmi doladí kouzlo pozitivní nálady. Ale ani moderní interiéry nezůstanou zkrátka. Když cotto dlažbu ve světlých odstínech doplníme moderním a jednoduchým nábytkem, získáme pocitově velmi harmonický prostor, který bude působit útulně a vřele. Přirozená krása cotto dlažby a obkladů vynikne také na dvorcích, v pergolách, chodbách či sklípcích, kde vnese domáckou atmosféru. Špičková kvalita těchto produktů zaručuje nejen vysokou odolnost vůči opotřebení, ale také snadnou a jednoduchou údržbu. 

rustikalnídlazba4 Nabídka sérií v cotto stylu je široká, a tak se vyplatí vybírat mezi renovovanými výrobce, kteří jsou známí svou kvalitou. Pak vám dlažba a obklady budou sloužit dlouhá leté k vaší spokojenosti. Pokud jste se i vy rozhodli pro styl cotto, na stránkách studia koupelen, najdete mnoho inspirace, jak by mohl váš interiér vypadat.

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Monocibec
Sichenia
Cerasarda
Ariana Valverde
Trend