Znáte z našeho katalogu

Banner

Rustikální dlažba a obklad – kde všude se hodí?

rustikálnídlazba

Kouzlo starých, jako by ochozených podlah a stěn nabízí rustikální, nebo také tzv. cotto styl. Obecně je tento styl známý především z venkovských chalupa a domů, ale současná nabídka výrobců keramických produktů nabízí série, které vyniknou jak v klasickém, tak v moderním interiéru. Tato dlažba pochází z Itálie, oblasti Toskánska, kde se vyrábí již staletí. Nejmodernější zpracování těchto produktů umožňuje široké možnosti využití a záleží jen na vás, jakému designu dáte přednost.

 

 

rustikalnídlazba1Nejznámějším zástupcem rustikálních dlažeb a obkladů jsou ty, které připomínají staré cihly a dlažby, v teplých a vřelých barvách.  Pokud je sladíte s nábytkem, případně jimi obložíte kachlové kamna, bude výsledek dokonalý.  Dlažby a obklady cotto jsou v podstatě cihlové dlažby s celoprobarveným střepem. Mají svůj nezaměnitelný design a většinou jsou zabarvené dočervena. Tento odstín vzniká při samotném pálení a právě vysoký obsah železa v hlíně, ze které se vyrábí.  Charakteristický broušený povrch vzniká při kartáčováním povrchu před samotným zapečením. Jsou vysoce mrazuvzdorné a protiskluzové, což umožňuje použít je v exteriérech.

Rustikální dlažba a obklady mají většinou čtvercový formát, ale najdeme i formáty obdélníkové, které jsou doplněny barevnými dekory, či lištami. V současné době nabízejí renovovaní výrobci rustikální dlažbu a odklady nejen v typickém cihlovém odstínu, ale najdeme i odstíny žluté, růžové, modré či zelené. Tyto odstíny vznikají přimícháním jednotlivých přírodních prvků. Také povrchy doznaly změn, takže najdeme i jemně strukturované povrchy.

rustikalnídlazba3

Rustikální dlažba a obklady doplňuje tzv. venkovský styl, působí vřelým až intimním dojmem. Většinou stačí doladit interiér a exteriér nábytkem z masívu, nebo z proutí. Také starodávný nábytek, který je k vídění v prodejnách se starožitnostmi doladí kouzlo pozitivní nálady. Ale ani moderní interiéry nezůstanou zkrátka. Když cotto dlažbu ve světlých odstínech doplníme moderním a jednoduchým nábytkem, získáme pocitově velmi harmonický prostor, který bude působit útulně a vřele. Přirozená krása cotto dlažby a obkladů vynikne také na dvorcích, v pergolách, chodbách či sklípcích, kde vnese domáckou atmosféru. Špičková kvalita těchto produktů zaručuje nejen vysokou odolnost vůči opotřebení, ale také snadnou a jednoduchou údržbu. 

rustikalnídlazba4 Nabídka sérií v cotto stylu je široká, a tak se vyplatí vybírat mezi renovovanými výrobce, kteří jsou známí svou kvalitou. Pak vám dlažba a obklady budou sloužit dlouhá leté k vaší spokojenosti. Pokud jste se i vy rozhodli pro styl cotto, na stránkách studia koupelen, najdete mnoho inspirace, jak by mohl váš interiér vypadat.

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Casa dolce casa
Giavelli
Musis
Todagres S.A.
Impronta Ceramiche