Znáte z našeho katalogu

Banner

Skleněná mozaika

Obr.4 sklenenamozaikaTak si představte, že jsem se při hledání mozaiky, kterou bych ráda oživila obklad v naší koupelně, dostala na stránky s mozaikou víc než pozoruhodnou. Nevěřila jsem svým očím, jak se dá mozaika udělat, nevím, ale zatím jsem se u nás s ničím podobným nesetkala. Ale je to prostě jedním slovem krása.

 

Obr.3 sklenenamozaika Nedokáži si dost dobře představit byt či domek, kam by mi taková mozaika zapadla, ale jde o skleněnou mozaiku, která předčila všechny mé představy o mozaikovém obkladu. Našla jsem ji na studiu koupelen a realizace, které tu jsou, mi vyrazily dech. Tak např. v sérii  Sicis iPix  najdeme skleněné mozaiky o velikosti  1,5x1,5 cm a 1x1 cm, v širokém barevném spektru. Některé nám budou připomínat rozkvetlou louku, jindy budeme mít před sebou rozbouřené vlny, množství květinových či jiných přírodních motivů nebo ornamenty. Myslím, že tady Vaše fantazie bude nanejvýš ve svém živlu. Další série, nazvaná Sicis Marylin Pop, nás přenese do doby kolem 19. století, kdy v dobových malbách najdeme ženské postavy v různých barevných provedeních svěžích barev. Tento mozaikový obklad bych si dokázala představit i v komerčních interiérech, kde může prezentovat zcela výjimečný pocit ženské krásy a smyslnosti.  Velmi výjimečný a i do bytových interiérů vhodný obklad nám přináší mramorová mozaika nevšední krásy. Zde najdeme motýly, kteří zde jakoby seděli na jemném sametu. Varianta motýlů je zde hned v několika provedeních a určitě v nás vyvolá pocit lehkosti a nevšední krásy.

 

Obr.1 sklenenamozaika

Jako dlažba může být použita krásná skleněná mozaika, kterou prezentuje série Sicis Petites Fleurs. Tato mozaika s lesklým povrchem nás dostane svou hrou světel a barev, budeme mít pocit, že chodíme po louce poseté jemnými kytičkami. Mozaika je velice kvalitně provedena a je odolná proti otěru a opotřebení. Přinese kus přírody do interiérů našeho domova.   Skleněnou mozaiku s motivy květin větších či menších květů, která představuje široké spektrum chromatických barev s efektem zrcadlovým, nám přináší série Mediterranea. Krása této kolekce, která evokuje podnebí jižních krajů, vynikne především na velkých plochách, kde rozsvítí celý interiér.  A to je jen část produkce tohoto známého výrobce, který od roku 1987 přináší krásu mozaiky v mnoha a mnoha sériích, z nichž mnohé získaly uznání na celém světě. Pokud chcete tuto krásu spatřit, podívejte se na realizace na studiu koupelen, určitě mi dáte za pravdu, že zpracování mozaiky v sériích tohoto výrobce je opravdu unikátní a stojící na Vaši pozornost. 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Cercom
Caesar
Floor Gres
Ceramiche Flaviker
Lord