Znáte z našeho katalogu

Banner

Styly interiérů

styly1Dáváte přednost ve svém bytě či domě modernímu, nebo klasickému stylu? Nebo se vám líbí romantika, či elegance? Přestáváte se v tom orientovat? Nabízíme vám přehled současných a nejmodernějších stylů v bytovém interiéru. Z obyčejného pokoje vytvoříte krásný a stylový interiér, pokud se bude držet základních faktorů, jako jsou barvy, materiály, tvar a design nábytku.

 

styly2 Elegantní styl

Elegantní styl podtrhuje hlavně dřevo v tmavším odstínu v kombinaci s bílou barvou. Výrazným prvkem je také kámen, především mramor. Nic nezkazíte ještě doplněním další barvy v zemitém odstínu, např. v hnědé, bordó, ale zajímavě působí také zelená, nebo fialová. Pokud chcete být věrni tomuto stylu, určitě se ale vyhněte atypickým kouskům a doplňkům, jako je plast apod. V elegantním stylu vyniknou tradiční pohovky, komod, konferenční stolek a skříňky. Pokoje můžete oživit dekory na stěnách, nebo na závěsech, ale měl by být spíš nenápadný, nejlépe tón v tónu.

 

Moderní styl

industrial taupe

Barvy, jednoduchost, variabilita a také zastoupení přírodních materiálů jak ve své pravé podobě, tak jako jejich imitace – to jsou znaky současných moderních interiérů. Přírodní vzhled dřeva či kamenů se objevuje především na keramických obkladech a dlažbě, kde vypadají stejně, jen vynikají vysokou odolností a snadnou údržbou. Oblíbené jsou lesklé povrchy, ale zajímavého efektu dosáhnete kombinací lesklých a matných ploch. Co se týká barev, moderní styl doporučuje jednu základní barvu spolu s jedním až dvěma doplňujícími odstíny.

 

styly3  Barevný styl

Barevné odstíny podléhají trendům každý rok. V současné době „letí“ trend barev ve všech odstínech, a v jakýchkoli kombinacích. Záleží na vaší fantazii a kreativitě. Pokud je máte rádi, dopřejte si je, ale ani tady nezapomínejte, že jedna musí být základní. A nemusí to být neutrální odstín třeba v bílé, nebo šedé. Béžový nábytek vyměňte třeba za červený, v kombinaci s modrým. A přidejte další výrazné a syté odstíny a váš domov se tak rozzáří a rozsvítí.

 

Glamour styl vclassicaoroalzata001

Lesk a třpyt – to je glamour. Základ glamour stylu tvoří bílá a černá barva, případně doplněná o zelenou nebo fialovou. Typický vysoký lesk nábytku, obkladů i doplňků mu dodává na luxusu a přitažlivosti. Proto zde najdeme zlaté a stříbrné doplňky a dekory. Také nábytek připomínající zdobné baroko v různých barvách, který tento styl dokonale doplňuje. Zlatá barva, je u tohoto stylu kapitola sama o sobě. Dojem, který vytváří, působí neuvěřitelně luxusně.

 

 

balckwhite020 Puristický styl

Čistý styl s důrazem na detail charakterizuje puristický styl, který si na ozdoby a doplňky nepotrpí. Důraz klade především na bílou barvu, která je doplněna dřevem, nebo přírodní kůží. Tento styl upřednostňuje minim barev a nábytku, ale klade důraz na propracování a sladěnost. Nábytek, lustr i lampička musí pocházet ze stejné série, odstín nábytku a pohovky musí být stejný jako obklad či malba na stěnách. Vše je samozřejmě ve špičkové kvalitě.

 

Romantický styl b prodotti-50636-rel134cf7c5-b04d-421f-838f-6434ad8ac04e

Zaoblené tvary nábytku v bílých, nebo v světle krémových odstínech a květinové dekory v něžných barvách růžové, červené nebo fialové, to je styl charakterizující romantiku. Jako doplňky slouží jemné a splývavé látky, mašle, volány apod. Tento design je jako stvořený pro jemné duše, které hledají místo pro svůj klid a odpočinek. Tento styl působí moderním a zároveň nadčasovým dojmem.

 

 

 

LOGGER Skandinávský styl

Milovníci světlého dřeva v kombinaci s bílou nebo s černou barvou se najdou ve skandinávském stylu. Tento styl u nás nachází u nás stále větší oblibu, a vyhovuje vkusu velkého počtu obyvatel. Skandinávský styl prezentuje jednoduchou krásu a čistotu. Působí decentním a jemným dojmem. Hodí se tak do jakokoliv místnosti bytového interiéru, kde bude vytvářet svěží atmosféru, které se nebudete moc nabažit.

 

 

Venkovský styl ArmoWood002

Venkovský styl vynikne především ve starších domech nebo chalupách. Základem je kvalitní dlažba a dřevěný nábytek v masivu, jako jsou komody, almary apod. Venkovský styl doplní různé historické kousky z porcelánu, proutí, keramiky a ze dřeva. Barvy jsou voleny především v přírodních odstínech. Tento styl se většina z nás spojuje s bezstarostným dětstvím u svých babiček. Právě jeho jednoduchá krása je jeho obrovskou předností.

 

 

phoca thumb l ardesia-cerim-002 Koloniální styl

Matnými barvami od tlumené zelené přes hnědou po pískové a bílé odstíny tvoří základ koloniálního stylu. Doplňují jej přírodní materiály jako je dřevo, kůže a kožešiny. Typické pro koloniální styl jsou proutěné výrobky, které najdeme nejen u nábytku, ale také třeba na roletách a dveřích. Tento styl působí velice vzdušným a čistým dojmem. 

 

 

 

Avantgardní styl Spinazza-Pavimento-effetto-metallizzato-66

Cihly, beton a kov nabízí neobvyklý a netradiční avantgardní styl. Jeho typickým znakem jsou zajímavé barevné odstíny a jejich kombinace. Patří sem výrazné barvy, jako je červená, oranžová a všechny odstíny stavebních produktů a kovů. Tento styl, se stává čím dál více oblíbeným a to právě díky jeho zajímavému a neobvyklému vzhledu. 

 

 

 

Tyto a mnoho dalších stylů naleznete v online fotogalerii na stránce studiokoupen.cz. Pokud se rozhodnete rekonstruovat byt, nebo nějakou z místností, je to to pravé místo pro Vás. Najdete zde skvělé nápady, mnoho inspirace a nejrůznější keramické obklady a dlažby, jak do interiéru, tak do exteriéru.

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Alaplana Ceramica
Ceramiche Flaviker
Rako
Century
Edilgres