Znáte z našeho katalogu

Banner

Velkoformátové keramické dlažby a obklady

arenariabrown003miniZnáte pojem velkoformát?  Určitě ano. A co u keramických obkladů či dlažeb?  Co si pod tímto pojmem představíte? Myslím si, že většina z vás i pod pojmem „velkoformát“ představí obklad či dlažbu do rozměru tak max. do 60x60 cm. Většina z Vás by řekla, že s většími obklady či dlažbou se asi ještě nesetkala a těžko si je umí představit.  Když si představíme, jak těžká je jedna „dlaždice“, je to celkem pochopitelné.

V dnešní době, kdy se obkladů začíná stále více využít jako krásného „kabátu“ městských budov, na jejichž výšku se musíme dívat ze záklonu hlavy, je nepochopitelné, kolik času, úsilí a práce zabere obložení takové budovy, o finanční otázce nemluvě. Máte pravdu, s obkladem, který by vážil x desítek kilogramů, bychom asi u výškových budov těžko poradili.

Ale ono je to trošku jinak.  Tak jako se ve všech oblastech našeho snažení dostáváme stále dál, tak je tomu i v případě těchto obkladových materiálů. Nádherná obložení i výškových budov jsou možná, protože na trhu objevil nový keramický materiál a to materiál velkoformátový, ale tenkostěnný.

Co je to velkoformátový tenkostěnný obklad?  Jak velký formát může být u obkladu?   Dovolím si vám tedy představit průkopníka ve výrobě těchto velkoformátových obkladů.

1 Jeden z předních španělských výrobců keramických obkladů a dlažeb, společnost Levantina přišla na trh s keramickým obkladem nové generace, obkladem velkého rozměru, ale minimální tloušťky. Tak se stalo, že na svět přišel keramický obklad, který se vyrábí v různých rozměrech až do velikosti 100 x 300 cm. Dovedeme si to vůbec představit? Třímetrový obklad? Možné to ale je, protože tloušťka tohoto obkladu je pouhé 3 mm. Takže taková deska pak dosahuje váhy pouze 7,1 kg na m².  Obklad se vyznačuje vysokou technologickou kvalitou a pevností. Výrobek je má všechny výhody keramické dlažby, je nenasákavý, otěruvzdorný, je téměř nezničitelný i co se týká povrchové úpravy včetně barev.  Tyto keramické velkoformátové výrobky lze použít na podlahy a stěny jak v bytové či komerční sféře, ale stejně tak při realizaci městských projektů a „oblékání“ nových budov. Levantina, tento výrobce keramických obkladů a dlažeb vznikl již v roce 1959 a jeho výroba se orientuje převážně na výrobky keramických obkladů a dlažeb v imitaci kamene. Najdeme zde překrásné imitace mramoru, žuly, ale také vápence či pískovce. Svými výrobky se řadí mezi světové jedničky mezi výrobci keramických obkladů a dlažeb, a touto inovací se stává ještě populárnějším mezi zákazníky z téměř celého světa.

2 Dalším výrobcem velkoformátů je Italský výrobce, společnost Laminam, která je podstatně mladší společností. Její vznik se datuje na rok 2001. Itálie je kolébkou keramického průmyslu a i společnost Leminam se řadí mezi ty, které kvalitou svých výrobků překročily hranice Itálie. Kvalita výrobků této společnosti je na velmi vysoké úrovni. Společnost má velmi dobrou technickou podporu a zajišťuje svým zákazníkům perfektní servis.  Hlavním výrobkem této společnosti je LAMINAM (R). A o jaký výrobek se vlastně jedná?  Jde samozřejmě o keramickou desku, která je vyráběna ve velkém formátu, jehož hranice končí u 100x300 cm.  Tloušťka této desky je opět jen 3 mm, ve však velmi tvrdá, dovolím si říci, že tvrdší než žula, přitom je však velmi pevná a pružná. Opracování těchto keramických desek se provádí stejnými technologiemi, jaké se používají při práci se sklem či přírodním kamenem. Pro tyto své vlastnosti si získává mezi zákazníky stále větší oblibu. Vyrábí se v široké škále barev – najdete jich zde 24 – a v mnoha povrchových úpravách. Takže i z hlediska estetického budete mít velký výběr.

arenariabrown003 Podíváme se na dalšího výrobce, keramickou společnosti Lea, která má své sídlo, stejně jako Laminam, v Itálii. Rovněž ta přišla s revolučním řešením svých výrobků. Dlažba Slimtech, která má tloušťku rovněž pouhé 3 mm se vyznačuje svou mimořádnou lehkostí. Vyrábí se rovněž ve velkém formátu a je vhodná především pro podlahy a stěny starších obytných prostor. Na druhé straně nás její elegantní vzhled nás přímo láká k použití v a na moderních budovách, kde nás ohromí svou krásou, protože její použití je vhodné stejně tak do exteriéru jako do interiéru. Velmi dobré vlastnosti této velkoformátové keramické dlažby Vás určitě překvapí a zaujmou, takže pokud se rozhodnete pro využití právě těchto velkoformátových desek, určitě nebudete litovat.

 

KerliteColors004 Ještě si představíme další velkoformátový materiál, který si získává stále větší oblibu. Jedná se o velkoformátový obklad dodávaný pod názvem Kerlite. Jedná se rovněž o keramický obklad vhodný na stěny i podlahy, který se vyrábí také až do formátu 100x300 cm. Dodává se o tloušťce 3,5 mm. Tento materiál, se kterým je, díky jeho lehkosti velmi snadná manipulace je i velmi snadno udržovatelný. Velmi zajímavou vlastností je, že jej můžete použít na stávající podlahovou krytinu či obklad, zaručuje tedy rekonstrukce bez bourání.  Obložení provedete tedy s minimální námahou, bez prachu a velkého stěhování.  A finanční úspora takových rekonstrukcí není též zanedbatelná. Kerlite neabsorbuje zápach ani vodu a díky svým hygienickým vlastnostem se velmi dobře hodí do nemocnic, lékáren i a provozoven gastro. Díky velkému formátu vznikají minimální spáry, takže obkládaná plocha působí jako jednolitý celek. Barevná škála vyráběných produktů je velmi široká, materiál je mrazuvzdorný, takže může být bez problémů použit i ve venkovním prostředí.

Tak jsem si dovolila Vám představit několik velkoformátových, tenkostěnných dlažeb, které můžete použít na podlahy či stěny. Ať už si vyberete kteroukoliv z nich, určitě budete spokojeni a oceníte jejich pružnost, lehkost, dlouhou životnost a snadnou údržbu. Rekonstrukce pro Vás nebude tak velkou psychickou a fyzickou či ekonomickou zátěží a s výsledkem budete, dovolí si říci, i s estetického hlediska maximálně spokojeni.

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Gabbianelli
Panaria Ceramica
Grespania
FAP
Sichenia