Znáte z našeho katalogu

Banner

Velkoformátové obklady Techlam, Laminam a Kerlite

KerliteColors002min Na trhu s keramickými obklady a dlažbami se můžeme setkat s novým, přímo revolučním keramickým materiálem. Zmiňuji se o velkoformátovém keramickém obkladu či dlažbě, která se stala tím nejmodernějším, s čím se v této oblasti můžeme setkat. Průkopníkem této nové technologie je španělská keramická společnost Levantina. Nový tenkostěnný keramický materiál má tloušťku pouhé 3 mm a je vyráběn ve velkých formátech, z nichž největší dosahuje rozměru 100x300 cm. Pokud jej chceme použít, jako dlažbu použijeme tloušťku 3+3 mm nebo 3+3+3 mm.

Dalším z výrobců je italský výrobce Cotto d´Este. Tento nazval velkoformátový keramický obklad Kerlite a dodává jej v mnoha sériích. Obklad se vyrábí v tloušťce 3 mm, další rozměr je 3,5 mm – Kerlite Plus je již vhodný i jako dlažba, pro dlažby do míst s větší zátěží provozu je určen Kerlite Twin, o tloušťce 7 mm.

A třetím výrobcem, kterého Vám zde chci představit, je keramická společnost Laminam. Velkoformátový obklad Laminam je vyráběn rovněž do formátu 100x300 mm a je tloušťky rovněž pouhé 3 mm.

A nyní můžeme se na jednotlivé „velkoformáty“ podívat podrobněji.

Laminam – tyto velkoformátové obklady jsou na velmi vysoké úrovni, krásného designu a mají spoustu vynikajících vlastností.Zajímavá je jejich chemická odolnost. Nepoškodí je ani rozpouštědla, ani dezinfekční a čisticí prostředky. Jsou vysoce odolné proti hloubkovému opotřebení a proti povrchovému poškrábání, jsou otěruvzdorné. Jejich mrazuvzdornost, nehořlavost a odolávání vysokým teplotám UV záření, jim dovoluje, že je možné je použít i ve venkovním prostředí. V neposlední řadě je jejich pozitivem vysoká pevnost v ohybu. Zajisté nás potěší fakt, že se jedná o výrobky z přírodních materiálů, které jsou šetrné k životnímu prostředí a jsou snadno recyklovatelné.

techlamhydra02 Techlam, jak již bylo řečeno, uvedla na trh keramička Levantina. Tato se snaží být vždy o krok vepředu, a tak vznikla značka Techlam. Ta je vyráběna, jako ostatní výrobky této společnosti, v imitacích přírodního kamene, můžeme se tak setkat s imitací žuly, vápence i pískovce, mramoru apod. Velmi velký důraz klade i na estetiku a na celkovou unikátnost svých výrobků. Velkoformátové desky, stejně jako u ostatních výrobců mají velikost do formátu 100x300 mm a jsou velmi lehké, váží 7,1 kg/m2. A tyto velké, lehké formáty nám nabízí spousty možností při realizacích bytové architektury. Tyto obklady jsou velmi vysoké kvality a zaručují nám prakticky nezničitelnost barvy a povrchu. Jsou díky svým vlastnostem, vhodné i do prostředí, které klade velmi vysoké nároky na hygienu, jako jsou nemocnice, jídelny, kuchyně apod. Techlam je řazen do mnoha sérií, ze kterých si určitě vybere i ten nejnáročnější zákazník.

 

Kerliteeleg001 A ještě si dovolím připomenout jednoho výrobce. Italská keramická společnosti Cotto d Este je výrobcem keramickým obkladů a dlažeb a tento velkoformátový obklad uvedla na trh pod názvem Kerlite. Tento můžeme, stejně jako ostatní, nazvat novým povrchem pro architekturu.

Jde o obklad, jehož tloušťka je opět pouhé 3 mm, vyráběn je v několika formátech, z nichž největší dosahuje velikosti 100x300 cm. Jedná se o materiál velmi lehký a pružný, obkládka s ním, či položení dlažby je velmi jednoduché a nenáročné. Velkou výhodou je opět, že materiál lze použít na jakýkoliv podkladový materiál, takže rekonstrukce je možná bez bourání a problémů s ním spojených. Je to materiál mrazuodolný, velmi snadno čistitelný. Je tedy vhodný i do venkovního prostředí, na obklady budov apod. Jako dlažba se používá v rozměru 3,5 mm pod označením Kerlite Plus, do prostředí s velkou zátěží provozu je určen v tloušťce 7 mm pod označením Kerlite Twin. Nespornou výhodou nového keramického materiálu Kerlite je, že neabsorbuje tekutiny ani pachy, je tedy vhodný i do prostředí, kde je vyžadována velmi vysoká hygiena.

Ať už Vás zaujme kterákoli v těchto značek tenkostěnného keramického obkladu či dlažby, určitě budete spokojeni. Vysoká kvalita, tenkost a lehkost při zachování všech výhod klasické keramické dlažby a nezanedbatelná finanční úspora činí tento velmi zajímavý pro široké spektrum zákazníků.

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Casa dolce casa
Ceramica Vogue
Antiche Fornaci D'Agostino
Garfloor
Leonardo