Znáte z našeho katalogu

Banner

Víkend na horách

milkaProtože zima ještě neřekla své poslední slovo, rozhodli jsme se, jako téměř každým rokem, že bychom mohli strávit pár dnů na horách. Nabízel se prodloužený víkend, dětem právě končily jarní prázdniny a my jsme tedy mohli vyrazit. A protože manžel z hor pochází, naše cesta vedla na Slovensko.

 

 

Obr. 3 Cesta proběhla v pohodě, spolu s přáteli, protože nás cestovala větší skupinka, jsme dorazili v pořádku na místo. Byla jsem zvědavá, jak to tam bude vypadat, či i v horské vesničce se setkám s obklady a dlažbami, které jsou k vidění téměř všude. Horskou chatu jsem si představovala spíš obloženou dřevem. A skutečně tomu tak bylo. Chata byla dřevem obložená, na stěnách paroží, ale na podlaze, světe div se: keramická dlažba. A to nejen ve vstupní chodbičce, kde by to každý očekával již z praktických důvodů, protože tam většinou vcházíme v mokrých botách od sněhu, či přímo zabláceni na jaře a na podzim. Ale dlažba pokračovala dál, i do společenské místnosti, kde se návštěvníci schází k jídlu či večernímu programu, který si sami udělají. Na tuto společenskou místnost navazovala sice malá, ale moc hezká kuchyňka, kde jsme našli vše potřebné pro náš pobyt. Kuchyňská linka měla dřevěná dvířka, která ladila s ostatním zařízením.  A keramický obklad ladil s barvou dlažby.

Když jsem vešla do koupelny, moc se mi zalíbila. Byla obložena moderně a moc hezky, v oranžovo bílé barevné kombinaci. Takže kuchyně, koupelna, vlastně celá chatka, k naší plné spokojenosti. Hned po ubytování se naši lyžaři vydali na svah. A my, nelyžařky, a bylo nás hned několik, s nimi. Počasí nám přálo, hezky svítilo sluníčko a my jsme vdechovali čerstvý horský vzduch.

Druhý den, protože obloha se už trošku zatáhla, rozhodly jsme se vyrazit na výlet do aquaparku, který byl pár kilometrů od našeho stávajícího bydlení.
Obr. 6

Úžasný pocit, když se můžete pomořit do teplé vody a nad vámi je modrá či šedá obloha, či poletuje pár vloček sněhu. Takto jsme si užívaly, protože z venkovních atrakcí, kterých je zde opravdu hodně, je sice v zimě provozu velký bazén s teplou vodou, ale to nám k plné spokojenosti úplně stačilo.

Vnitřních bazénů je k dispozici hned několik, jsou krásně obloženy protiskluzovou jednobarevnou dlažbou, bazén jako takový zdobila krásná mozaika, kterou jsou obloženy i sloupy, ale také barový pult, u kterého jsme si mohly dát kafíčko, či alko nebo nealko nápoj, podle toho na co byla právě chuť a nálada. S barem přímo v bazénu jsem se opravdu ještě nesetkala. A aby naše spokojenost byla dokonalá, ve dvou z bazénů byla slaná voda, takže jsme se mohly cítit jako u moře.

Tři hodiny uběhly jako voda a my se těšily na svařáček či grog, který nám mužská část osazenstva připravila, protože se z lyžovačky vrátili dřív, než jsme dorazily my. Večerní program pokračoval do pozdních nočních hodin, zpívání při kytaře a povídání u hořícího krbu nemělo chybu.

zima1 A víkend, i když prodloužený, se chýlil ke konci, a my čekající na naše nezlomné lyžaře, kterých už zůstalo na poslední den jen hrstka, jsme se vydali na prohlídku okolí. Cesta sice klouzala, protože tady zima opravdu neřekla ještě poslední slovo, ale krásně svítilo sluníčko a my se mohli kochat nádhernou zimní krajinou. Při návratu do chatky jsme dojedli zbytky potravin, abychom se posilnili  na cestu, přivítali naše nezlomné lyžaře a naložili sbalená zavazadla. Úklid už byl jen hračkou, a my mohli vyrazit na cestu k domovu, plni nových zážitků a radosti z perfektně prožitého víkendu na horách.

 
 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Antiche Fornaci D'Agostino
Tagina
Gardenia Orchidea
Savoia Italia
Lea