Znáte z našeho katalogu

Banner

Žijeme v novodobé jeskyni?

apavisaBeton01Nedávno jsem byla s kamarádkou na kávě v kavárně, kde mě zaujal neobvyklý interiér, který připomínal cementovou stěrku. Stěny měly šedomodrou barvu a opravdu působily jako cementová stěna, kterou zdobilo jemné štukování. Až rozmluva s obsluhujícím číšníkem mě informovala, že se jedná o keramickou dlažbu. Byla jsem velmi mile překvapena, moc se mi vzhled stěny líbil, a tak jsem se o tento nový styl začala více zajímat. Nebudu zastírat, že něco podobného bych si ráda pořídila do obývacího pokoje.

 

Armonie_Mistral001 Beton v současné době už není jen šedým a nudným stavebním materiálem. Ba naopak, stává se zajímavým prvkem v interiéru a v exteriéru. Imitaci betonu na stěnách lze vytvořit i ručně za pomocí speciální techniky, ale je mi jasné, že v tomto případě bych se asi nedoplatila. Ale není čeho litovat, na trhu keramických dlažeb a obkladů najdeme spousty sérií, které cement či beton naprosto dokonale imitují. Pročetla jsem si stránky na internetu, které se tímto tématem zabývají a byla jsem velmi překvapena škálou keramických produktů a možností využití.

 

Imitace betonu doplňuje nejnovější trendy v moderních interiérech a exteriérech. Široká škála keramických produktů nabízí různé struktury a povrchy, které ve finále vytvářejí dokonale luxusní trendy vzhled, nebo naopak zajímavý styl s efektem patiny.

Mirage_cementi20_005 Keramickou dlažbu a obklady v imitaci betonu s typickými tmavými mapami najdeme v různých barevných neutrálních odstínech, tedy nejen ve všech odstínech šedé, ale také v bílé, béžové, černé, hnědé i modré. Velkou výhodou sérií s těmito produkty je fakt, že často jsou doplněny zajímavými a výraznými dekory, které mohou jednolitost plochy vhodně rozbít. Proto je můžeme použít také v koupelnách, kterým dodají atypický, ale přitom čistý styl.  Ale můžete je použít i tam, kde by jste to nečekali např. v kuchyních, ložnicích, či v dětských pokojích.  Stačí pouze doladit výraznými doplňky, linkou a neobvyklý trend je na světě.

 

Nejčastěji se imitace betonu používá v interiérech, které slouží k reprezentaci prostoru. Ať už jsou to obývací pokoje, vstupní haly, nebo komerční prostory jako jsou salónky, kavárny apod. Neutrální a atypický vzhled dlažby a obkladů v imitaci betonu nechá vyniknout výrazným doplňkům a nábytku.  Také velké plochy exteriéru s imitací betonu dostanou elegantní vzhled.

 

apavisaBeton03 Libí se vám keramická dlažba a obklady v imitaci betonu? Mně moc, a proto vybírám z nabídky šedé obklady a dlažbu s jemnou strukturou do svého pokoje. Vše doplním nábytkem a pohovkou v červené barvě. Moc už se těším, že do Vánoc bude obývací pokoj přesně podle mých představ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Musis
Coem
Kis
Majorca Ceramica
Lord