Znáte z našeho katalogu

Banner

Znáte moderní trendy v kuchyních?

znate trendy vkuchynichKuchyně patří kromě koupelen k těm nejdůležitějším místnostem domova. I v dnešní uspěchané době se kuchyně stává centrem rodinného dění, a místem, kde se rodina schází. Klasická kuchyně z období první republiky, zahrnovala jídelní kout, mnohdy i pohovku, se podstatě vrací. Kuchyně dnešní doby mohou být s jídelnou či obývacím pokojem.

 

znate trendy vkuchynich1 Klasické panelákové kuchyně, kterým vévodil umakart, byly a jsou si často podobny jako vejce vejci. Malý prostor sloužil v podstatě jako přípravna pokrmů a rodina se častěji scházela v obývacích pokojích, kde se o zábavu starala televize. Kuchyňské prostory dokázaly pojmout jen to nejnutnější, odkládací plochy nebyly téměř žádné. Stěny zdobily papírové tapety a na podlahách vládlo lino. Dnešní doba nabízí velký výběr stylových kuchyní, jen si vybrat tu svou. Moderní trendem v kuchyních jsou světlé barvy, a to nejen nábytku, ale i stěn a podlah. Tento klasický styl snad nikdy nevyjde z módy, působí totiž vždycky elegantně a harmonicky. Na podlahách i stěnách vévodí keramická dlažba a obklad. V tomto případě se nevyplácí podceňovat kvalitu, protože prostory kuchyně dostávají vařením a provozem docela zabrat. Vždyť to znáte, na podlahu se může něco vylít, spadnout hrnec, nehledě na to, pokud máte malé děti, tak o nějaké škrábance nemusí být nouze.

 

znate trendy vkuchynich2

 Také obklady musí něco vydržet, hlavně ty, které jsou za kuchyňskou linkou a sporákem. Tady můžeme použít nejen keramické obklady, ale i mozaiku v různých velikostech, která příjemně kuchyňský kout doladí. Z padesátých a šedesátých let minulého století čerpá tzv. retro styl, který zahrnuje světlé a teplé odstíny, oblé tvary a geometrické vzory. Tento trend se odrazil také v keramické dlažbě a obkladech, kdy uznávaní výrobci nabízejí excelentní série, které jako by vrátily čas. Přírodní a rustikální styl se drží na žebříčku popularity už nějaký ten rok. Světlé barvy a imitace přírodních produktů se odrážejí nejen na podlahách a stěnách, ale také na kuchyňských dvířkách a kuchyňských linkách. Rustikální styl je zastoupen cotto dlažbou a masívním nábytkem, který vytvoří pocit stability. Jaká Vám se líbí kuchyně? Čemu dáte přednost? 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Floor Gres
Ceramica Magica
Cotto d'Este
Armonie by Arte Casa
Laminam