Znáte z našeho katalogu

Banner

Znáte moderní trendy v kuchyních?

znate trendy vkuchynichKuchyně patří kromě koupelen k těm nejdůležitějším místnostem domova. I v dnešní uspěchané době se kuchyně stává centrem rodinného dění, a místem, kde se rodina schází. Klasická kuchyně z období první republiky, zahrnovala jídelní kout, mnohdy i pohovku, se podstatě vrací. Kuchyně dnešní doby mohou být s jídelnou či obývacím pokojem.

 

znate trendy vkuchynich1 Klasické panelákové kuchyně, kterým vévodil umakart, byly a jsou si často podobny jako vejce vejci. Malý prostor sloužil v podstatě jako přípravna pokrmů a rodina se častěji scházela v obývacích pokojích, kde se o zábavu starala televize. Kuchyňské prostory dokázaly pojmout jen to nejnutnější, odkládací plochy nebyly téměř žádné. Stěny zdobily papírové tapety a na podlahách vládlo lino. Dnešní doba nabízí velký výběr stylových kuchyní, jen si vybrat tu svou. Moderní trendem v kuchyních jsou světlé barvy, a to nejen nábytku, ale i stěn a podlah. Tento klasický styl snad nikdy nevyjde z módy, působí totiž vždycky elegantně a harmonicky. Na podlahách i stěnách vévodí keramická dlažba a obklad. V tomto případě se nevyplácí podceňovat kvalitu, protože prostory kuchyně dostávají vařením a provozem docela zabrat. Vždyť to znáte, na podlahu se může něco vylít, spadnout hrnec, nehledě na to, pokud máte malé děti, tak o nějaké škrábance nemusí být nouze.

 

znate trendy vkuchynich2

 Také obklady musí něco vydržet, hlavně ty, které jsou za kuchyňskou linkou a sporákem. Tady můžeme použít nejen keramické obklady, ale i mozaiku v různých velikostech, která příjemně kuchyňský kout doladí. Z padesátých a šedesátých let minulého století čerpá tzv. retro styl, který zahrnuje světlé a teplé odstíny, oblé tvary a geometrické vzory. Tento trend se odrazil také v keramické dlažbě a obkladech, kdy uznávaní výrobci nabízejí excelentní série, které jako by vrátily čas. Přírodní a rustikální styl se drží na žebříčku popularity už nějaký ten rok. Světlé barvy a imitace přírodních produktů se odrážejí nejen na podlahách a stěnách, ale také na kuchyňských dvířkách a kuchyňských linkách. Rustikální styl je zastoupen cotto dlažbou a masívním nábytkem, který vytvoří pocit stability. Jaká Vám se líbí kuchyně? Čemu dáte přednost? 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Ceramica Magica
Lea
Caesar
Ergon
Rako