Znáte z našeho katalogu

Banner

Znáte moderní trendy v oblasti dlažeb a obkladů 2014?

modni trendy

Moderní trendy v oblasti keramických dlažeb a obkladů navazují na trendy v loňském roce, kdy se hitem staly dokonalé imitace přírodních produktů, jako je kámen, dřevo, cement apod. I doposud jsou v oblasti bytového designu upřednostňovány produkty s přírodním designem v jemných neutrálních barvách.  Všeobecně převažuje jednoduchý styl, tlumené barvy a velké formáty keramických produktů.

Modernitrendy 2014 deco Věrohodné imitace přírodních produktů jsou docíleny speciální technologií digitálního tisku, které umožňuje přenést na hladký i strukturovaný povrch jakýkoli vzor, autentické a přirozené „nedokonalosti“, žilkování, řezy či patinu tak, že jsou od pravých produktů na pohled a i na dotek k nerozeznání. Tak jako v přírodě nenajdeme stejný kus, tak v sériích současných výrobců je každý kus dlažby či obkladu originální.

Přírodní odstíny počínaje barvou béžovou, hnědou, šedou či černou v současnosti doplňují další barvy, jako je např. červená, modrá, zelená, fialová či zlatá, ale v tlumených odstínech. Novinkou roku 2014 jsou tzv. dekorované série, které často připomínají tzv. patchworkový vzor, a které významně rozšiřují možnosti v bytovém designu o retro styl. Můžeme jej použít třeba jen na jednu stěnu, či v kombinaci s neutrálními barvami jako vertikální, nebo horizontální pás.  Také velký formát a obklady, které evokují tapety v jemných i výraznějších vzorech i barvách navodí v interiérech pocit důvěrnosti a vřelosti. I tady je nabídka produktů široká, kdy vybírat můžeme z elegantních motivů květin, či z orientálních vzorů a tvarů. Modernitrendy 2014 mozaiky

Stále oblíbenými a žádanými jsou mozaiky, které jsou k dispozici v rozsáhlém množství barev, tvarů, formátů či materiálů. I tady se meze fantazii meze nekladou. Je na vás, zda zvolíte mozaiku z keramiky, ze skla, kovu, nebo kombinace povrchových úprav, jako lesklý, matný, metalický, strukturovaný a hladký povrch.

Už ale neplatí, že mozaika je jen v geometrických tvarech, ale na přední místo se dostávají mozaiky, které znázorňují např. květiny, lístky, nebo mají charakter obrazů s různými motivy. Vznikl trend „mozaika jako šperk“ a tak prostory můžeme ladit podle barevnosti do pěn mořských vln, či bublinových vzorů, složených do geometrických vzorů, nebo vzorů vycházejících z inspirace okvětními lístky i stonkovými listy a jež zahrnují oblé tvary různých oválů a kruhů.

Modernitrendy 2014 imitace Celkově se dá říct, že trendem roku 2014 jsou jemné barvy, oblé tvary, a přírodní a přirozený styl. Ten vytváří domáckou, příjemnou a přitom elegantní atmosféru. V nabídkách současných renovovaných výrobců najdeme širokou škálu keramických produktů, s jejíž pomocí si vytvoříte koupelnu, kuchyni, obývák i ložnici která vám bude sloužit léta, a neztratí nic na své kráse a kvalitě. Spoustu insipirace pro svůj interiér najdete na stránkách studio koupelen.

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Ceramica Colli di Sassuolo
Ceramica Vogue
Rako
Ceramica Magica
Ariostea