Znáte z našeho katalogu

Banner

Cotto dlažba

CottoSetCotto dlažba je původem italská cihlová dlažba vyrábějící se zvláštními technologiemi, tzv. tažením za vlhka, ne lisováním, je používána již řadu let. Cihlová dlažba je velmi oblíbená především kvůli své jedinečnosti, nepůsobí nudným dojmem. Jelikož je cotto dlažba vyráběna z přírodních produktů, je možné, že se od sebe mohou lišit odstíny, není se čeho obávat, u tohoto druhu dlažby je to zcela běžné. Dodnes existují firmy, které si zakládají na ruční výrobě cotto dlažby.

Cotto dlažba v podstatě spojuje různé kultury, přestože se na mnoha místech stále ještě dodržují staré postupy její výroby, do těchto druhů dlažeb přicházejí i nové návrhy, inovace, které si získávají čím dál více příznivců.

 

Tato dlažba je vhodná jak do exteriéru, kde se využívá nejvíce, tak do interiéru, kde působí lehce tajemným dojmem. Hlína, z které jsou tyto dlažby vyráběny, se těží v oblasti Impruneta. Tato hlína se vyvíjela několik desítek milionů let, údajně z mořských usazených hornin.

404019_textures_3 Cotto dlažba nemá žádnou povrchovou úpravu, není glazována, ani jinak upravována, má červený povrch, který se dá různými technologiemi barvit, je velice ekologická.

Tato dlažba se dá použít např. v koupelnách, kuchyních, na zahradu či při rekonstrukci stylových staveb. Při pokládání dlažby je nutné dát si pozor na rozměrové odchylky materiálu, proto se používají větší spáry, aby to nebyl takový problém.

650671_texture_-_floor_1 Tato dlažba má však i své nevýhody, jednou z nich je vysoká nasáklivost, nejvyšší byla zjištěna okolo 15%, proto je důležité napouštět povrch dlažby impregnací. Napouštění dlažby by se nemělo používat u exteriérového použití, mohlo by tak dlažbu nenávratně poškodit. Tvrdost materiálu se pohybuje někde na 5 stupni tvrdost.

Cotto dlažba je určena především pro jedince, kterým nebude dělat problém o ni více pečovat a nebudou se zaobírat rozměrovými či barevnými odchylkami. Takový lidé si poté na ní dokážou najít tu správnou jedinečnost.

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Mosaico+
Winckelmans
Casamood
Century
Apavisa