Znáte z našeho katalogu

Banner

Nový nivelační systém na pokládku keramických obkladů a dlažeb

ceramic-tile-levelling-system-1 Poslední dobou se objevila na trhu možnost zjednodušení nivelace keramických dlažeb přímo při pokládce. Prodávají se např. pod názvy Fixplus, R.L.S. (Raimondi levelling system), Klip-kop systém atd.

Jedná se o nový způsob při instalaci zejména velkoformátových dlažeb a obkladů, který má co nejvíce vyrovnávat rozdíly v úrovni mezi jednotlivými dlaždicemi. Tento systém umožní vytvoření přesné roviny dlaždic za pomocí jednoduchých montážních pomůcek. K tomu účelu byly vyrobeny speciální kleště pro horizontální nebo vertikální použití, klín a montážní spony v různých velikostech. Použití je velmi jednoduché.

 

  ceramic-tile-levelling-system-2 Po nanesení lepidla při pokládce se vloží pod každou stranu dlaždice jedna, nebo můžeme i více montážních spon. Pro dlaždice při tloušťce 3-12 mm se použije spona menší, tloušťka 12-20 mm potřebuje velkou sponu. Minimální spára při použití samotné spony je 1,5 mm, pokud je třeba větší spáry, vložíme do spáry klasický plastový křížek.

 

 

 

 

ceramic-tile-levelling-system-3

Do otvoru spony se pak vsune klín, který pomocí speciálních kleští s nastavitelným dorazem docvakneme do spony. Tím se vyrovná rozdíl sousedících stran dlaždic do dokonalé roviny, a to díky rovné spodní straně klínu, která na dlaždice pevně nalehne.

ceramic-tile-levelling-system-4

 

Po zaschnutí lepícího tmelu se klín se svorkou jednoduše odstraní buď gumovým kladívkem, nebo pouhým odkopnutím. Odstraněné klíny se uschovají pro další použití.

 

 

 

 

 

Tento systém představuje levný a rychlý způsob pokládky dlažeb a obkladů, zaručuje nejen rovnost produktů, ale i stejnou tloušťku spár. Celý proces pokládky je tak značně zjednodušený. Vzhledem k tomu, že jeden z posledních trendů je dlažba imitace dřeva, je tento systém více než vítaný. Keramické dlažby v tomto designu se většinou dělají v obdélníkových formátech, kdy jedna strana je výrazně delší než druhá. Jsou známy dlažby 15x60cm, 13x80cm, ale i 25x150cn a další. U těchto formátů se předpokládá mírné prohnutí keramické dlažby, které vzniká již při výrobě a bojují s ní všichni výrobci. Výše uvedený systém však může pomoci obkladači srovnat dlažbu do ideální roviny. ceramic-tile-levelling-system-5

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Sicis
Trend
Ceramica Magica
Marca Corona
Ceramica Colli di Sassuolo