Znáte z našeho katalogu

Banner
Pokládka

Podlahová konstrukce Schlüter®-BEKOTEC

logoSchlüter® - BEKOTEC je podlahová konstrukce s nízkou konstrukční výškou, minimální deformací a s potěrem bez dilatačních spár. Schlüter®-BEKOTEC systém je založen na polystyrénové příp. fóliové potěrové desce s výlisky Schlüter®-BEKOTEC-EN, příp. Schlüter®-BEKOTEC-EN23F, která se položí přímo na nosný podklad nebo běžnou tepelnou či kročejovou izolaci.
Celý článek...
 

Pokládání dlaždic

pokladac

Obecně platí, že namáčení dlaždic před pokládáním je vhodné pouze pro velmi zaprášené dlaždice. V takovýchto případech stačí dlaždici ponořit do vody. První fáze je obzvláště důležitá, protože z velké části ovlivňuje celkovou kvalitu podlahy. Pokládáte-li první dlaždice, vždy používejte vodováhu pro kontrolu rovinnosti (dlaždici za dlaždicí, řadu po řadě, horizontálně i vertikálně).Vždy musí být vytvořena perfektně rovná linie bez rozdílů mezi sousedícími dlažicemi.

Celý článek...
 

Jaká lepidla zvolit na pokládku

2-lepidlo na dlazbuPorcelánové, kameninové dlaždice mají glazurovaný povrch s téměř nulovou porézností, což platí i pro spodní stranu dlaždice. Tato vlastnost snižuje spolehlivost přilnavosti dlaždic k tradičním pískovým a betonovým potěrům. Pro zvýšení přilnavosti se doporučuje použití speciálních lepidel.

Celý článek...
 

Příprava podloží/podkladu

vodovahaPřed vyhlazováním zkontrolujte stav podloží/podkladu a rozetřete PRIMER podle návodu uvedené zde:

Celý článek...
 

Hlavní fáze vyrovnávacího potěru

koupelnaVýroba vyrovnávacích potěrů je obzvláště důležitým procesem a jeho správné položení je podstatným prvkem pro perfektně rovný povrch.

Celý článek...
 

Pokládání na již existující podlahy z keramiky, teraca, kamene apod.

chodbaStále více důvodů si vynucuje pokládání nové podlahy na již stávající podlahy, například při rychlé rekonstrukci starších domů. Dlaždice lze podkládat na již stávající podlahy pouze v případech, kdy byla existující podlaha vystavována pouze lehkému užívání a PERFEKTNĚ PŘILÉHÁ K PODLOŽÍ a JE BEZ PRASKLIN. Jaké podmínky musí splňovat podlaha, aby bylo možné položit novou pokládku na starou, si vysvětlíme v následujících řádcích.

Celý článek...
 

Pokládání na betonové podlahy

dlazba1V  případě betonových podlah je prvním krokem vytvoření vyrovnávacího potěru.Vzhled a výdrž konečné pokládky,a tím pádem i možnost pokládání s minimálními spáry s perfektně rovným a kvalitním povrchem, záleží právě na kvalitě vyrovnávacího potěru.

 

Celý článek...
 

Definice pokládání s minimální spárou

dlazbaV každodenní pokladačské praxi je termínu „spára“ používáno k popisu čáry nebo spoje mezi jednotlivými dlaždicemi. Z estetických důvodů lze rektifikované monokalibrové dlaždice pokládat s minimální spárou mezi dlaždicemi. Pokládání s minimální spárou je takové podkládání, při kterém se dlaždice buďto úplně dotýkají nebo je mezi nimi spára o velikosti 1-2mm. Tato vzdálenost je závislá na velikosti dlaždic. Větší dlaždice (30cmX60cm a 60cmX60cm) vyžadují obecně větší vzdálenosti mezi dlaždicemi než dlaždice menších rozměrů.

Celý článek...
 

Vyrovnávací podklady

1-dlazba

PLOVOUCÍ VYROVNÁVACÍ POTĚRY

Nespojený vyrovnávací potěr položený na vrstvě tepelně izolačního nebo zvukotěsného materiálu (například korek, polyethylenové výztuže, pásy polystyrénu apod.) se nazývá plovoucí. V takovýchto případech musí být vhodně určeno množství vyrovnávacího potěru. V nezbytných případech by měly veškeré rozvodné sítě vést středem naneseného vyrovnávacího potěru, což má vést k zlepšení distribuce tlaku a k omezení výskytu prasklin.

Celý článek...
 

Typy podkladů

1-rukavicePři rozhodování o postupech nutných k optimálnímu pokládání s minimálními spáry musí být brán v úvahu typ již existujícího podkladu. Obecně se jedná o betonovou podlahu a již existující podlahu.

Celý článek...
 

Výběr realizační firmy

ConstructionCoTak už jste si vybrali, kde jaké obklady použijete a čím je přilepíte? Teď Vás čeká ta nejtěžší práce, najít nejvhodnější firmu pro Váš chystaný projekt. Jak to udělat? Inzeráty realizačních firem naleznete v podstatě všude, na internetu, v časopisech nebo televizi, ale kdo je ten "pravý"? Otázkou zůstává, koho máte zvolit, abyste neudělali chybu, která by Vám celý budovatelský záběr zhatila.

Celý článek...
 

Vybavte se vibrační technikou pro pokládku podlahy

listy_01

Pokud máte vybranou dlažbu, čeká vás ještě její pokládka, která může být různě náročná. Záleží na tom, jakou dlažbu se chystáte pokládat.Chcete-li si obložit nějakou místnost ve vašem domě či bytu, je na místě ruční pokládka, kterou při troše šikovnosti zvládnete sami. I když také na ruční pokládku je třeba se dobře připravit, především se budete muset vybavit potřebnými pomůckami, aby samotná pokládka mohla proběhnout bez komplikací a zbytečného zdržování.

Celý článek...
 

Seznamte se s technologií řezby dlažby vodním paprskem

09-vodni-paprsek

Řezání vodním paprskem je oblíbená technologie, která se uplatňuje při dekorativním upravování dlaždic, ale má i mnohé další využití. A jak tato technologie funguje? Řezání vodním paprskem využívá mechanicko-fyzikální postatu úběru materiálu. Paprsek vody tak o velké rychlosti a tlaku působí na daný povrch velkou kinetickou energií, díky které dochází k odštěpování částic tohoto materiálu.

Celý článek...
 

Jak pokládat dlažbu?

19Vybíráte dlažbu? Dnes je nabídka velká, takže jistě s tímto krokem nebudete mít velké problémy. Dejte si jen pozor, abyste nakoupili dlažbu od firmy, která má dobré reference. Přeci jen se vzrůstající nabídkou se objevují i mnohé nedůvěryhodné stavební společnosti, ostatně to je v každé branži.

Celý článek...
 

Oprava bytového jádra

102181-original-vojlaJako byste to neznali, ve starých bytech začíná dosluhovat vše, co může a ještě k tomu se Vám použité materiály zdají zastaralé a nudné? Pokud Vaše odpověď zní kladně, není tedy nic jednoduššího, než se pustit do opravy bytového jádra. To, co je použito v bytových jádrech, bylo moderní tak před dvaceti lety. Dnes jsou úplně jiné možnosti, technologie se vyvinula a design nabízí jeden nádherný produkt za druhým.

Celý článek...
 

Jaké spojovací a upevňovací materiály použít při pokládce?

000644o1

Chystáte se pokládat dlažbu? Pak vás čeká výběr materiálu. Mějte také připravené potřebné pomůcky, ale zapomenout nesmíte ani na další prostředky potřebné pro pokládku. O jakých produktech je řeč?

Celý článek...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Caesar
Gardenia Orchidea
FAP
Savoia Italia
Cooperativa Ceramica d´Imola