Znáte z našeho katalogu

Banner

Co bychom měli vědět o dlažbě do exteriéru

AtlantePokud řešíte co si dát na povrch okolo Vašeho domu, na chodníky, terasy, venkovní schodiště či okolí bazénu, lodžie, balkóny, pak určitě výborným řešením je slinutá keramická dlažba. Keramická dlažba do exteriérů musí splňovat vysoké kritéria na kvalitu, odolnost, funkčnost a údržbu. Záleží jak na tvaru, tak i designu, proto je potřeba více než pečlivě vybírat.


V dnešní době je nabídka keramické dlažby do exteriérů opravdu bohatá. Najdeme zde různé typy povrchů, široké spektrum barev a formátů. V poslední době se velké oblibě těší různé imitace, ať už jsou to imitace kamene, pískovce, dřeva či betonu. Je na nich patrné kolísání přírodních odstínů, která napodobuje barevnou variabilitu přírody. Série renomovaných výrobců keramických dlažeb a obkladů obsahují i podlahové bordury, schodové lišty a sokly, díky nimž  lze snado vyřešit venkovní schody a zaoblené přechody. Na stěny exteriérů jsou vhodné keramické obklady, které jsou také velmi odolné a prakticky nezničitelné. Dlažby a obklady v exteriérech vyniká nejen vysokou kvalitou, ale také vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům a nepotřebují téměř žádnou údržbu. Kvalitní keramická dlažba a obklad do exteriérů musí také zvládat nápor střídání venkovních teplot a působení slunečních paprsků.


Plan Keramická dlažba do exteriérů se vyrábí v různé tloušťce, minimální tloušťka je 9 mm. Také musí splňovat všeobecná kritéria a normy. To znamená, že musí být mrazuvzdorná, otěruvzdorná a nejlépe i protiskluzová. Mrazuvzdorná dlažba by měla splňovat potřebné parametry nasákovosti mezi 0,5 a 3%. Potřebné otěruvzdornosti keramických dlažeb určených do exteriérů odpovídá označení PEI minimálně stupeň 4. Vybraný stupeň by měl odpovídat provoznímu zatížení a také z jakého povrchu na ni budou lidé vstupovat. Protiskluzostí se musíme zabývat hlavně tehdy, pokud je dlažba určena v místech s nebezpečím uklouznutí. V takovém případě bychom se měli zaměřit na keramické dlažby glazované speciálními protiskluznými glazurami a reliéfy. V místech, kde se budeme pohybovat v botách je možné použít protiskluznou R9 až R13. Terasy a jiné venkovní prostory potřebují protiskluznost R9 nebo R10.

 

 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Ceramica Colli di Sassuolo
Casamood
Francesco De Maio
Powergres
Ceramica Vogue