Znáte z našeho katalogu

Banner

Oprava bytového jádra

102181-original-vojlaJako byste to neznali, ve starých bytech začíná dosluhovat vše, co může a ještě k tomu se Vám použité materiály zdají zastaralé a nudné? Pokud Vaše odpověď zní kladně, není tedy nic jednoduššího, než se pustit do opravy bytového jádra. To, co je použito v bytových jádrech, bylo moderní tak před dvaceti lety. Dnes jsou úplně jiné možnosti, technologie se vyvinula a design nabízí jeden nádherný produkt za druhým.

Asi největší problém, který ze začátku budete mít a který by Vás mohl eventuelně od rekonstrukce odradit, je fakt, že oprava bytového jádra se považuje, tedy alespoň podle českých zákonů, za zásah do původní (originální) stavby a ve většině případů je na ni vyžadováno stavební povolení. Nezoufejte, dnes by stavební úřady měly být rychlejší a flexibilnější, nežli v dobách minulých, takže stavebního povolení byste se měli dočkat v řádech několika týdnů.

Jako ke všem stavebním úkonům, i k opravě bytového jádra je vhodné přizvat profesionální firmu, která s tímto ojedinělým procesem již má bohaté zkušenosti (požádejte vybranou firmu o doložení jejich předchozích referencí a zakázek). Může Vás napadnou i ta varianta, že si bytové jádro zrekonstruujete sami. To ale výhradně nedoporučujeme! Je to složitý, několikafázový proces, který zvládnou výhradně školení pracovníci stavební firmy. Když se do rekonstrukce pustíte svépomocí, nikdo Vám nezaručí výsledek. Může se vyskytnout řada vážných a nečekaných problémů, díky kterým může dojít například až k vyplavení bytu od špatně zapojených rozvodů vody, odpadu a podrobně. Zde se opravdu nevyplatí šetřit, snažte se vždy spolupracovat s odborníky v daném řemeslu. Jen tak docílíte žádaného výsledku, bez komplikací a vráskách na čele.

Pokud vyberete vhodnou firmu, na staveništi se nebudou vyskytovat žádné komplikace a vše půjde podle striktně daného plánu, práce při opravě bytového jádra, ve svižnějším tempu, většinou trvají okolo 7 až 10ti dnů.

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Edilgres
Impronta Ceramiche
Pastorelli
Cotto d'Este
Refin