Znáte z našeho katalogu

Banner

Pokládání na již existující podlahy z keramiky, teraca, kamene apod.

chodbaStále více důvodů si vynucuje pokládání nové podlahy na již stávající podlahy, například při rychlé rekonstrukci starších domů. Dlaždice lze podkládat na již stávající podlahy pouze v případech, kdy byla existující podlaha vystavována pouze lehkému užívání a PERFEKTNĚ PŘILÉHÁ K PODLOŽÍ a JE BEZ PRASKLIN. Jaké podmínky musí splňovat podlaha, aby bylo možné položit novou pokládku na starou, si vysvětlíme v následujících řádcích.

 

- Pokud podlaha splňuje tyto podmínky, je nezbytně nutné tuto podlahu před pokládáním vhodně očistit vodou a 10% hydroxidem sodným, a poté ji důkladně opláchnout a zbavit ji tak nečistot. Využít lze také stále více používanější alkalické čistící prostředky jako FILA DRASTIC zředěné podle potřeby v poměrech od 1:2 po 1:5. I zde je nutné podlahu nakonec důkladně opláchnout.


Pokud podlaha tyto podmínky nesplňuje, je důležité:

1. Vyjmout všechny odlepené a/nebo prasklé dlaždice z původního potěru, který by tak měl být zpřístupněn a zaplněn směsí EPORIP – MAPEI

2. Důkladně podlahu vyčistit podle popisu uvedeného výše

3. Vyplnit mezery vzniklé vyjmutím dlaždic či mezery mezi přiléhajícími podlahami v odlišných úrovních rychletuhnoucí cementovou vyhlazovací směsí jako ADESILEX P4 – MAPEI nebo thixotropickou cementovou vyhlazovací směsí NIVORAPID – MAPEI.

 

ROVINNOST POTĚRŮ A JIŽ EXISTUJÍCÍCH PODLAH

o   ROVINNOST PODLOŽÍ/PODKLADŮ - Rovinnost podloží (potěru) nebo podkladu (již existující podlahy) je velice důležitým prvkem pro získání co nejrovnější podlahy, a tím pádem i pro optimální pokládání s minimálními spáry. V jiných případech by se nerovnosti v podloží/podkladu přidaly k nerovnostem samotných dlaždic, což by způsobilo nepřijatelně nepravidelný povrch. Z tohoto důvodu je jak v případě již existujících podlah tak i ztvrdlých potěrů (pokud není povrch cementového podloží, který byl dokončen zednickou lžící, disky nebo elektrickou zednickou lžící dostatečně hladký a plochý) nutné veškeré nerovnosti opravit. Nedostatky v podloží/podkladu lze obecně opravit položením další vyrovnávací vrstvy.

 

o   DRUHY SAMONIVELAČNÍCH SMĚSÍ - Pro vnitřní pokládání s minimálními spáry se doporučují cementové samonivelační vyhlazovací směsi:

  • ULTRAPLAN-MAPEI (pro tloušťky od 1 do 10 mm)
  • ULTRAPLAN MAXI-MAPEI (pro tloušťky od 3 do 30 mm)
 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Garfloor
Dado Ceramica
Leonardo
Armonie by Arte Casa
Panaria Ceramica