Znáte z našeho katalogu

Banner

Pokládka keramických obkladů na stávající obklad, terazzo nebo přírodní kámen

dlazbandlazbuObčas se stává, že se objeví okolnosti, které Vám nedovolují před lepením obkladů strhnout původní pokládku. Může to být kvůli hluku spojeným s odstraňováním, prašnosti nebo třeba nedostatku času. V takovýchto případech je možné lepit nové obklady přímo na původní keramické obklady, terazzo nebo dokonce i přírodní kámen.

 

13a Základním předpokladem pro tuto pokládku je ale ověření, že stávající obklady jsou dostatečně pevné a drží k podkladu. Než začnete s pokládkou na starý podklad, je důležité, aby byla odstraněna veškerá popraskaná nebo odtržená či uvolněná dlažba. Volná místa a ostatní díry po tomto kroku se musí zaplnit. Ideálním prostředkem je opravná malta, například tixotropní cementová vyhlazovací stěrka. Toto „ošetření“ platí také pro trhliny a praskliny v samotném podlahovém potěru.

 

 

 

 

 

 

 

13_1a Zjistíte-li, že i zde jsou trhliny, musí se rozšířit a poté důkladně odstranit včetně veškerých zbytků a prachu a nakonec vyplnit dvousložkovým epoxydovým lepidlem a ocelovými sponami. Dalším krokem je pečlivé očištění stávající pokládky. Ideálním prostředkem je voda s přísadou louhu sodného, odstraňovač vosku nebo mechanické obroušení povrchu.

 

 

 

 

 

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Appiani
Villeroy & Boch
Ston
Mirage Granito Ceramico
Gabbianelli