Znáte z našeho katalogu

Banner

Seznamte se s technologií řezby dlažby vodním paprskem

09-vodni-paprsek

Řezání vodním paprskem je oblíbená technologie, která se uplatňuje při dekorativním upravování dlaždic, ale má i mnohé další využití. A jak tato technologie funguje? Řezání vodním paprskem využívá mechanicko-fyzikální postatu úběru materiálu. Paprsek vody tak o velké rychlosti a tlaku působí na daný povrch velkou kinetickou energií, díky které dochází k odštěpování částic tohoto materiálu.

Účinek této řezby se ještě znásobuje přidáváním abraziva, což je směs částic materiálů, které mají velkou abrazivní schopnost a tvrdost. Nejčastěji jde o křemičité písky a minerály. Abraziva se volí podle druhu řezaného materiálu, ale i podle kvality vstupního povrchu.

Výhody technologie vodního paprsku

Řezání vodním paprskem má mnohé výhody, které přidávají na oblibě této technologii. Mezi hlavní výhody patří vysoká rychlost řezání. Oceníte také fakt, že nedochází ke vzniku metastabilních struktur. Lze rovněž řezat složité tvary, které vypadají velmi vkusně a elegantně. 019

Dalšími výhodami je flexibilita i pro složité geometrické výřezy, schopnost řezat tvarově složité plochy, možnost volby různé kvality řezu. Při řezu se nevytváří prachové částice ani plyny atd. Zkrátka tato technologie umožňuje mnohé využití v praxi.

Obrazce vzniklé vodním paprskem

Díky technologii vodního paprsku lze řezat dlažbu v různých tloušťkách. Tak lze provádět i velmi složité formátování dlažeb. Vznikají speciální výřezy a obrazce, které umožňují popustit uzdu fantazie.

S vodním paprskem získáte originálně tvarované formáty, složité mozaiky, rozety či listely. Můžete si pořídit do svého interiéru i nádherné doplňky pořízené touto technologií. Ty dodají vaší místnosti luxusní vzhled.

Dopřejte si skutečně luxusní a elegantní dlažbu s využitím technologie vodního paprsku.

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Supergres
Piemme
Marazzi
Cotto d'Este
Edilcuoghi