Znáte z našeho katalogu

Banner

Vyrovnávací podklady

1-dlazba

PLOVOUCÍ VYROVNÁVACÍ POTĚRY

Nespojený vyrovnávací potěr položený na vrstvě tepelně izolačního nebo zvukotěsného materiálu (například korek, polyethylenové výztuže, pásy polystyrénu apod.) se nazývá plovoucí. V takovýchto případech musí být vhodně určeno množství vyrovnávacího potěru. V nezbytných případech by měly veškeré rozvodné sítě vést středem naneseného vyrovnávacího potěru, což má vést k zlepšení distribuce tlaku a k omezení výskytu prasklin.

 


KOTVENÉ VYROVNÁVACÍ POTĚRY

V případech, kdy omezená tloušťka (<35mm) zamezuje použití plovoucího nebo nekotveného vyrovnávacího potěru, lze použitý vyrovnávací potěr spojit přímo s podkladem. Pro zaručení vynikající přilnavosti a odolnosti spoje mezi potěrem a podložím by měla být na podklad aplikována cementová zálivková malta vyrobená smícháním syntetického latexu (například PLANICRETE-MAPEI) s vodou a s pojivem, které bylo použito pro přípravu 2-lepidlo na dlazbuvyrovnávacího potěru. Nezávisle na použité adhesivní látce by měla být vyrobená zálivka aplikována „čerstvě na čerstvé“. Okolo okrajů místnosti a kolem pilastru by měly být vytvořeny obvodové spáry vložením 1cm tlusté vrstvy stlačitelného materiálu, například polystyrenu. Spáry by navíc měly korespondovat s již existujícími spoji/spáry v podlaze.

 

TEPELNY VYROVNÁVACÍ POTĚR

Tohoto termínu se používá pro plovoucí vyrovnávací potěr, ve kterém je veda síť (kompozitní nebo umělohmotná s kovovým jádrem), která je tvořena spirálami nebo smyčkami, skrz které proudí voda s průměrnou teplotou 40°C (nejvíce 65°C).Spirály jsou položeny na izolačních panelech, které usměrňují teplo přes volný prostor tak, aby docházelo k ohřevu pouze daného pokoje. Vyrovnávací potěr může být položen pouze v případě, že byla ověřena neprodyšnost vedeného potrubí. Okolo okrajů pokoje a kolem pilastru by měla být položena 1cm tlustá vrstva stlačitelného materiálu, například polystyrenu. Tloušťka vyrovnávacího potěru nad potrubím by měla být redukována na nezbytné minimum (nejméně 2,5 cm), což by mělo zaručit rychlejší ohřev místnosti díky co nejnižším hodnotám teplotní netečnosti. Pro maximální snížení doby tuhnutí, před zapnutím centrálního vytápění před pokládáním dlaždic, se doporučuje vytvořit směs s využitím cementových pojiv nebo speciálních pojiv s minimálním smršťováním a s vysokými mechanickými vlastnostmi jako MAPECEM – MAPEI, TOPECEM – MAPEI

Posledně zmíněné produkty lze použít pro výrobu tepelných vyrovnávacích potěrů bez přidání dalších přídavných látek.Pokud používáme tradiční vyrovnávací potěry vyrobené na místě smícháním písku a betonu, a chceme-li si zajistit relativně vysokou teplotní vodivost a úplné začlenění tepelné sítě, měli by jsme vždy použít super-zkapalňovacího přídavku jako MAPEFLUID N200 – MAPEI. Použitím tohoto přídavku dosáhneme snížení poměru voda/beton, což má za následek kompaktnější potěr zaručující lepší rozvod tepla.Po uplynutí doby tuhnutí, která je závislá na použitých pojivech, by měl být zapnut vytápěcí systém, a to jak z důvodů kontroly funkčnosti systému, tak pro úplné dokončení tuhnoucí fáze vyrovnávacího potěru.

 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Villeroy & Boch
Kis
Ragno
Levantina by Techlam
Trend