Znáte z našeho katalogu

Banner

Dekorovaná dlažba Cerdomus

cerdom Každý z keramických výrobců, kteří se zabývají výrobou obkladů a dlažeb, téměř každou sérii doplňuje řadou dekoračních prvků, až už jsou to mozaiky, dekory zdobeny grafickými či geometrickými prvky, dekory květinovými apod. Velmi zajímavé dekorační prvky jsem objevila v sériích obkladů a dlažeb keramického výrobce, který sídlí v Itálii a jmenuje se Cerdomus.

 

Obr. 2 - Wave Jednou ze sérií tohoto výrobce, která určitě stojí za zmínku, je série, která se jmenuje Arya a je vlastně celá dekorovaná. Nejdeme zde v pěti barevných provedeních velmi zajímavý dekor, který je vyráběn pouze v jednom formátu a to 20x20 cm. Dekor zde představují soustředěné kruhy, kdy budete mít pocit, že jste zapíchli kružítko a kroužili a kroužili. Výsledek je velmi zajímavý a celá dlažba působí opravdu hodně originálně. Celý efekt je znásoben barevným provedením, které výrobce pro tuto dlažbu zvolil – vyrábí se v barvách pro dlažbu ne zase až tak obvyklých – červené a modré. Máme ale možnost vybrat barvy střízlivější – perlovou, tmavou ebenovou či barvu bílou. Výsledek bude z každé barvy úplně jiný, ale všechny mají co do sebe a vytvoří opravdu velmi originální prostředí. Někdo si tuto dlažbu zvolí do moderního bytu či domu, někdo na podlahu, jiný zase jako obklad některé části stěny. Vhodné jsou ale také do velkých prostor např. komerčních interiérů, kde vyzní tato dlažba opravdu jedinečně.

 

Velmi zajímavou sérií, která upoutá také svou jedinečností je série tohoto výrobce, která nese název Wave. Dlažby či obklady této série jsou zdobeny vlnami. Setkáváme se s pěti přírodními barvami, kdy v jednom případě budeme na dlažby vidět písečné duny, v jiném pruhování zebry, či prosvítání slunce v lesním porostu a tak bychom mohli pokračovat dál. Jsou na trh uváděny také pouze ve formátu 20x20 cm a stanou se ozdobou větších interiérů, či domácností těch z nás, kteří se nebojí použít ve svém domově něco velmi moderního a velmi zvláštního a krásného.

 

A ještě jedna ze sérií tohoto výrobce mě upoutala. Je to série Cerdomus Lili v níž se setkáme s dlažbou či obkladem většího rozměru 50x50 cm, a škála barev, ve kterých je vyráběn je také rozsáhlejší. Můžeme vybírat až ze sedmi odstínů. Na povrchu této dlaždice je znázorněn velmi zajímavým a plastiky provedeným způsobem květ lilie. Jeho vyjádření bude diametrálně odlišné barvu od barvy, vytvoří velmi zajímavé prostředí. Můžeme dlažbu použít na podlahu, nebo jen několika prvky ozdobit obkládanou plochu na zdi či některou ze zdí interiéru opatřit tímto obkladem celou. To už bude záležet na naší fantazii, nakolik máme rádi kterou barvu a nakolik se nebojíme experimentovat. I další ze sérií obkladů a dlažeb tohoto výrobce obsahují velmi zajímavé prvky, včetně těch dekoračních. Ale tyto tři série mi připadají nejzajímavější z toho, co tento výrobce přinesl na trh.

Obr. 3 - Lily

 

Pokud se nebojíte něčeho nového, máte rádi originalitu a nevadí vám troška extravagance, myslím, že tyto série obkladů a dlažeb jsou určeny přímo pro Vás a vytvoří prostředí Vašeho domova takové, do kterého se budete rádi vracet a odpočívat po náročném pracovním dni.

Pokud patříte k těm, které tyto dekory neoslovily, výrobce nabízí řadu sérií, ve kterých určitě najdete právě to, co od obkladů a dlažeb očekáváte, o čemž se můžete přesvědčit na stránkách www.studiokoupelen.cz.

 
 
Banner

Vyhledej na webu

Partneři KD

Tagina
Antiche Fornaci D'Agostino
Ceramiche del Conca
Garfloor
Giavelli